Społeczność BLIŻEJ PRZEDSZKOLA
Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Kochamy zwierzaki!

Wpis dodał(a) BEATA LESIEWICZ ( komentarzy)
Dodane 6 dni temu, wyświetleń 21

Wpis został sprawdzony przez moderatora

Przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 3 w Aleksandrowie Łódzkim  bardzo kochają zwierzęta. Od siedmiu lat opiekują się puszczykiem mszarnym, który mieszka w łódzkim ZOO. Przekazują pieniądze na jego utrzymanie, a także systematycznie go odwiedzają. 

Grupa III – 4-latki podczas realizacji tematu „Nasze zwierzęta” poznały między innymi zwyczaje chomika i świnki morskiej. Dzięki życzliwości rodziców przedszkole odwiedził chomik Julian, świnka Piorunka i pies Maksiu. Wybraliśmy się także z wizytą do przychodni weterynaryjnej „Zwierzak”. Celem naszego spotkania było poznanie pracy weterynarza, uświadomienie dzieciom, że zwierzęta też chorują, odczuwają ból, wymagają pomocy i leczenia. Dzieci brały aktywny udział w spotkaniu i chętnie opowiadały o swoich małych przyjaciołach i ich problemach ze zdrowiem. Pani doktor weterynarii opowiedziała o sposobie pielęgnacji zwierząt domowych,  pokazała jak bada się i leczy zwierzęta, a także jak należy się zachować podczas kontaktu z niebezpiecznym zwierzęciem. Podkreśliła konieczność mycia rąk po każdym kontakcie ze zwierzętami.

Wszystkie przedszkolaki wraz z rodzicami wzięły udział w akcji „Mega paka dla zwierzaka” przekazując karmę, miski, legowiska, środki czystości dla podopiecznych ze schroniska  PSIAKOWO I SPÓŁKA.

Nasze przedszkolaki rozumieją pojęcie prawa zwierząt i potrzebę humanitarnego ich traktowania.