Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Z PASJĄ DO GRZYBÓW


Wpis dodał(a) Katarzyna Kotlarek
ponad 7 lat temu, wyświetleń 694


Wpis został sprawdzony przez moderatora

24.10.2017 r. sala pięciolatków pachniała grzybami. Wszystko to za sprawą taty Majki, który odwiedził dzieci i opowiedział im o swojej wielkiej pasji, jaką jest grzybobranie. Pan Piotr zaprezentował przedszkolakom strój grzybiarza, przedstawił zalety pobytu w lesie, przypomniał o zasadach, których należy tam przestrzegać. Podczas wizyty naszego gościa zostały także poruszone następujące zagadnienia: budowa i sposób rozmnażania grzybów, warunki sprzyjające ich wzrostowi, rodzaje, klasyfikacja grzybów (jadalne, niejadalne), charakterystyka miejsc, w których najczęściej je spotykamy. Jak na prawdziwego grzybiarza przystało, pan Piotr, zaprezentował najmłodszym naturalne okazy, m. in.: olszówkę, podgrzybka brunatnego, pieprznika jadalnego (kurkę), opieńkę miodową, purchawkę, gąskę krowią. W ramach urozmaicenia zajęć pięciolatki otrzymały kolorowanki - muchomorki, które możemy obecnie podziwiać na tablicy prac dzieci. Dziękujemy za wielkie zaangażowanie i poświęcony czas.


Zobacz wszystkie wpisy
od Katarzyna KotlarekWyślij wiadomość
do Katarzyna Kotlarek

Kartka z kalendarza


Wiemy jak cenny jest Twój czas, dlatego co miesiąc otrzymujesz od nas komplet gotowych materiałów, które pomogą Ci przygotowywać się do zajęć – szybko, łatwo i przyjemnie!

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Komentarze

Wyślij wiadomość do Katarzyna Kotlarek

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!