Warsztaty plastyczne "Wiatraki - wiatraczki" wspólna zabawa dzieci i rodziców

Wpis dodał(a) Anna Krajewska

W bieżącym roku szkolnym 2017/2018 w Przedszkolu nr 164 ul. Szanajcy 12 w Warszawie rozpoczęliśmy realizacje innowacji pedagogicznej pt. „Spotkanie dzieci z żywiołami – POWIETRZE”.

W ramach realizowanej innowacji podejmowane są różnorodne działanie pogłębiające wiedzę i umiejętności dotyczące żywiołów – skąd się wzięły, jak powstały, komu służą. Dzieci doświadczają nowych przeżyć, wzbogacają się o nowe wartości. Dzięki temu już w przedszkolu można wprowadzić podstawowe elementy ochrony naturalnego środowiska. Poznając przyrodę, podstawowe żywioły, dzieci poznają współzależności występujące w tym świecie, dostrzegają czynniki sprzyjające i zagrażające rozwojowi przyrody. Podejmowane działania dzieci wspólnie z nauczycielami powalają lepiej zrozumieć znaczenie podstawowych żywiołów: POWIETRZE, OGIEŃ, ZIEMIA, WODA, które są niezbędna dla życia każdego organizmu na naszej planecie, są punktem wyjścia w edukacji ekologicznej. Jednym z działań podejmowanych w naszym przedszkolu są warsztaty plastyczne z Rodzicami.

W dniu 12.10.2017 r. miały miejsce warsztaty dla Rodziców pt. „Wiatraki – wiatraczki” – wykonano prace przestrzenne we wszystkich grupach wiekowych I, II, III, IV, zaproponowano wersję na stożku.

Dzieci uwielbiają wspólne zajęcia z Rodzicami, które sprawiają zarówno jednym jak i drugim wiele radości. Rodzice mają możliwość obserwacji swoich pociech. Jak miło i ciekawie można spędzić czas i jak wiele się nauczyć, doskonale się przy tym bawiąc. Wszyscy wykazali się dużą kreatywnością i inwencją twórczą. Dzieci wspólnie z Rodzicami pracowały w miłej i przyjaznej atmosferze przy dźwiękach muzyki poważnej. Powstały różnorodne wiatraki – duże i małe. Wszystkie prace zostały wyeksponowane na przedszkolnej wystawie.

Autorka tekstu: Jolanta Laszuk

od Anna Krajewska