Dzień Ziemniaka w Rozśpiewanym Przedszkolu

Wpis dodał(a) Jolanta Gągała

W dniu 18 października dzieci z grupy Biedronek i Elfów MP nr 34 Rozśpiewanego Przedszkola w Zielonej Górze obchodziły Dzień Ziemniaka. W tym dniu każde z dzieci przyniosło do przedszkola ziemniaki różnego kształtu i gatunku, a także skrawki materiałów, guziki, włóczkę i inne skarby, potrzebne do zrobienia ludzików, zwierzątek i stworków z ziemniaków. Przedszkolaki tworzyły również jesienne kompozycje za pomocą stempelków z ziemniaków. Dzieci poznały historię ziemniaka wysłuchując bajki o Ziemniaczanym Królu, a także oglądały różne gatunki ziemniaków i powstałą z nich mąkę ziemniaczaną.

Podczas wspólnej zabawy towarzyszyli nam już po raz kolejny studenci z Uniwersytetu III Wieku, a jesienne warsztaty stały się okazją do integracji, do wspólnej pracy i zabawy z dzieckiem. Współpraca z seniorami stanowi okazję do poznawania  tradycji, zwyczajów, obyczajów (ludowych i narodowych) i wspólnego ich kultywowania.

Wszyscy uczestnicy chętnie brali udział w zajęciach wykazywali się pomysłowością, kreatywnością, ale przede wszystkim świetnie się bawili. Wykonane prace posłużyły jako ozdoba holu przedszkolnego, aby mogły być podziwiane przez wszystkich rodziców i gości odwiedzających naszą placówkę.

Jolanta Gągała

Karolina Michalska