Mama Nikosia czyta książki
22 czerwca 2026 r. grupę Sówki odwiedziła Pani Madzia, mama Nikosia, aby włączyć się w działania promujące czytelnictwo oraz zaangażowanie rodziców w życie przedszkola.
Wspólnie z synem wybrała książki, które chciała zaprezentować dzieciom podczas spotkania. Po krótkim wprowadzeniu Pani Madzia rozpoczęła głośne czytanie. Dzieci wysłuchały dwóch książek, reagując z zaciekawieniem i aktywnie uczestnicząc w rozmowie o bohaterach i wydarzeniach. A trzecią książkę zabrakło czasu, dlatego mama Nikosia zostawiła ją wychowawczyniom, aby mogły przeczytać ją dzieciom w kolejnych dniach i dokończyć wspólną literacką przygodę. Spotkanie było pięknym przykładem, jak obecność rodzica w przedszkolu wzmacnia więzi, rozwija zainteresowania czytelnicze i zachęca dzieci do sięgania po książki.