Z książką mi do twarzy
"Z książką mi do twarzy" to cykliczne, cotygodniowe zajęcia w grupie 6-latków Przedszkola nr 16 im. Jana Brzechwy w Koninie. Pod tym hasłem realizowany jest także projekt "Książka (dla) Przedszkolaka", który będzie trwał cały rok.
Zajęcia polegają na tym, że wybrane dziecko przynosi swoją ulubioną książkę, o której opowiada kolegom i koleżankom z grupy. Dzieci przypominają sobie podstawowe terminy związane z książką, np.: okładka, grzbiet, tytuł, autor, ilustracja, spis treści... itd. Następnie nauczyciel czyta książkę lub określony jej fragment, jeśli ta jest dłuższa, i następuje rozmowa na temat czytanego tekstu. Na zakończenie zajęć dzieci zazwyczaj wykonują ilustrację do książki różnymi technikami plastycznymi.
Te zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem dzieci. 6-latki bardzo czekają na piątek pytając, kto tym razem przynosi książkę, a kto jeszcze tego nie zrobił. Dzieci chętnie przynoszą ulubione pozycje książkowe także w inne dni - wtedy sięgamy po nie podczas odpoczynku po obiedzie.
Wpis zawiera przykładowe zdjęcia z uwagi na brak możliwości dodania pozostałych ze względu na ich rozmiar.