Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Innowacja „Mali strażacy” w P-21 i w SP- 19 w Rybniku


Wpis dodał(a) Beata Ruś
11 miesięcy temu, wyświetleń 137


Wpis został sprawdzony przez moderatora

W ramach innowacji „Mali strażacy” przeprowadzonej w Przedszkolu nr 21 i w Szkole Podstawowej nr 19 w Rybniku dzieci poznały zawód strażaka. Podczas zajęć przedstawiono umundurowanie wyjściowe, bojowe oraz koszarowe, ale również zaprezentowano armaturę strażacką i omówiono podstawowe zasady związane z udzieleniem pierwszej pomocy z użyciem fantomów, torby medycznej oraz defibrylatora AED. Spotkania ze strażakami z OSP Kłokocin organizowane były raz w miesiącu z myślą o edukacji w zakresie szeroko rozumianej dyscypliny bezpieczeństwa, z głównym naciskiem na bezpieczeństwo przeciwpożarowe oraz profilaktykę przeciwpożarową wśród dzieci. Podczas zajęć dzieci miały możliwość uczestnictwa w wycieczce do KM PSP w Rybniku, gdzie zapoznały się z pracą strażaka oraz wzbogaciły wiedzę na temat istniejących zagrożeń wynikających z zaprószonego ognia. Innowacja miała na celu pogłębienie wiedzy dzieci o podstawowe zagadnienia związane z udzielaniem pierwszej pomocy.

            Innowacja zakończyła się zawodami strażackimi zorganizowanymi na boisku szkolnym integrującymi szkołę podstawową i przedszkole. Zawody sportowe pozwoliły wyłonić dzieci szczególnie utalentowane oraz wykazujące zainteresowanie zawodem strażaka.

Dodatkowo dla dzieci przedszkolnych zostały zorganizowane gry i zabawy związane z tematyką straży pożarnej oraz stworzenie grupy młodych strażaków o nazwie “Iskierki”, która będzie reprezentować się na zawodach strażackich.

            Organizatorami innowacji jest Przedszkole nr 21 w Rybniku oraz Szkoła Podstawowa nr 19 w Rybniku przy współpracy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kłokocinie.

Autorem projektu jest Beata Ruś- nauczyciel wychowania przedszkolnego oraz Magdalena Rutkowska -nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej oraz edukacji dla bezpieczeństwa. Autorki są czynnymi strażakami w OSP Kłokocin.

 


Zobacz wszystkie wpisy
od Beata RuśWyślij wiadomość
do Beata Ruś

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Komentarze

Wyślij wiadomość do Beata Ruś

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Kupuj, zbieraj punkty, wymieniaj na nagrody! Sprawdź program Skarbonka