Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

„Mali Programiści z Kłokocina”


Wpis dodał(a) Beata Ruś
2 tygodnie temu, wyświetleń 54


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Przedszkolaki z Przedszkola nr 21 w Rybniku od kilku lat uczą się programowania poprzez naukę i zabawę, a pomagają im w tym roboty – Photon i GeniBot oraz ozoboty. Dzieci z natury są ciekawe świata, chcą doświadczać, eksperymentować i działać. W trakcie zajęć dzieci uczą się współpracy w zespole, krytycznego i logicznego myślenia, algorytmów w codziennych sytuacjach i odpowiedzialnego korzystania z urządzeń mobilnych. Pomaga im w tym innowacyjny program „Zakoduj swoją przyszłość” autorstwa Beaty Ruś, wicedyrektorki placówki, która zwraca uwagę na pozytywny wpływ tych zajęć na wszechstronny rozwój dzieci.

Do tej pory Przedszkole nr 21 brało udział w kilku edycjach ogólnopolskiego programu „Uczymy dzieci programować”, oraz CodeWeek – jest to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Placówka wzbogaciła się też o nowe roboty i inne zaawansowane technologie, dzięki czemu zajęcia stały się jeszcze ciekawsze.

 

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

Komentarze

Wyślij wiadomość do Beata Ruś

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
150 zł w prezencie za zakup wyprawki plastycznej! sprawdź