Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Projekt czytelniczy u dzieci z "Zielonych Łąk"


Wpis dodał(a) Judyta Furman
6 miesięcy temu, wyświetleń 60


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Zielone Łąki” w Kaliszu, grupa „Pszczółki”, w ramach projektu codziennie korzystała z przedszkolnego kącika czytelniczego. Dzieci z chęcią słuchały bajek, baśni, wierszy. Jak również z dumą przynosiły swoje książeczki z domu, wyczekując momentu, gdy nauczyciel zaprezentują je na forum. 

W ramach akcji zostali zaproszeni rodzice. Spotkania były inspirujące. Rodzice w ten sposób wspomagali pracę nauczycieli promując czytelnictwo wśród najmłodszych czytelników literatury dziecięcej. 

Dodatkowo „Pszczółki” miały okazję wyjść do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu i przyjrzeniu się pracy Pań jak i zapoznania się z księgozbiorami. 

Jednak największą atrakcją i wyzwaniem dla najmłodszych czytelników było stworzenie „własnej książki”. Każdy z dzieci dostał zeszyt A3 na parę dni. Na podstawie wstępu pisał wraz z rodzicami (oczywiście razem z ilustracją) dalszą część książki. Na zakończenie akcji wspólnie czytaliśmy wytwory dzieci.

 

Książka dla przedszkolaka

Projekt zachęcający do promowania czytelnictwa oraz rozbudzania miłości do literatury wśród dzieci od najmłodszych lat.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Judyta FurmanWyślij wiadomość
do Judyta Furman

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

Komentarze

Wyślij wiadomość do Judyta Furman

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!