Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Realizacja projektu "Bliżej pieska" i przyrody w Pliszczynie


Wpis dodał(a) Kamila Olszak
2 tygodnie temu, wyświetleń 39


Wpis został sprawdzony przez moderatora

    W roku szkolnym 2022/2023 grupa „Żabki” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pliszczynie brała udział w realizacji projektu '”Bliżej Pieska”. Dzieci uczestniczyły w obchodach Dnia Kundla, na zajęciach dydaktycznych rozmawialiśmy o pochodzeniu psów, poznaliśmy wybrane rasy i cechy ich usposobienia, dowiedzieliśmy się jak należy opiekować się psami i poznaliśmy pracę weterynarza.

      Wspieraliśmy akcję Szkolnego Klubu Wolontariusza angażując się w zbiórkę karmy i  najpotrzebniejszych rzeczy dla schroniska.

    W ramach styczniowych zajęć realizujących temat „Zwierzęta zimą” wspólnie przygotowaliśmy ekologiczne karmniki i umieściliśmy je w ogrodzie przedszkolnym.

    Grupa „Żabki” nie tylko zbierała informacje na temat zwierząt, ale również dbała o otaczający nas świat i przyrodę uczestnicząc w Przeglądzie wierszy i piosenek o tematyce ekologicznej pt. „Dla Ciebie Ziemio”.

    Nasza grupa była pomysłodawcą i organizatorem wykonania Eko- Ciuchci ze starych drewnianych skrzynek, która stała się dekoracją naszego przedszkolnego placu i służy jako mini ogród dla dzieci z oddziałów przedszkolnych naszej placówki.

    W ramach zrealizowanego projektu dzieci niosły pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczyły się właściwego zachowania wobec nich jak również włączyły się w dbanie o przyrodę wokół placówki.

Kamila Olszak, Agnieszka Kubat

 

Bliżej Pieska

Podczas realizacji projektu dzieci będą mogły nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczą się właściwego zachowania wobec nich.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Kamila OlszakWyślij wiadomość
do Kamila Olszak

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

Komentarze

Wyślij wiadomość do Kamila Olszak

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Wakacyjna wyprzedaż, czyli przygotuj się na dyżur wakacyjny i nowy rok (przed)szkolny! sprawdź