Książka (dla) przedszkolaka - Przedszkole w Pewli Ślemieńskiej

Wpis dodał(a) Monika Ponikiewska
rok temu, wyświetleń 137

W tym roku szkolnym dzieci z Przedszkola w Pewli Ślemieńskiej przystąpiły do akcji ,,Książka dla przedszkolaka”...

Książka jest zawsze blisko mnie

Wtedy, gdy bawię się, uczę i śpię.

Gdy jest mi smutno, gdy śmieję się,

każdego dnia przydaje się.

Rano czytanie i oglądanie,

krótka przerwa na śniadanie.

Potem rysunek, w trakcie słuchania,

zabawy, spacer, i znów do czytania.

A dziś po południu, niespodzianka czeka

Bo się nazywa „Nasza biblioteka”.

Bawimy się wszyscy, i Zosia i Jaś

to fantastycznie spędzony czas.

Wypożyczamy i doradzamy,

wspólnie czytamy i rozmawiamy

o tym co nowe, warte poznania,

czego nie byłoby bez czytania.

Segregujemy i układamy,

karty do książki zawsze wkładamy.

A gdy pomarzyć mamy ochotę,

wystarczy oczy zamknąć, na trochę,

i już jesteśmy w świecie bajkowym,

dobrym, wesołym i kolorowym!

Książka jest z nami każdego dnia. Dzieci z naszego przedszkola mogą w każdej chwili korzystać ze zbiorów biblioteki szkolnej, w której jest bardzo dużo książeczek dla dzieci - najmłodszych, troszkę starszych i najstarszych. Wielokrotnie organizowane są zajęcia w bibliotece, dzięki którym dzieci uczą się jak właściwie korzystać z książek i dbać o nie. Poznają umiejętność szukania odpowiednich pozycji książkowych, układania książek na półce oraz zachowania porządku. Nasze przedszkolaki uczestniczą również w „Porankach z książką”, w trakcie których, przed śniadaniem, mogą się chwilę zrelaksować, zamknąć oczy i rozbudzić swoją wyobraźnię, w trakcie słuchania. Codziennym zajęciom przedszkolnym również towarzyszą książki. Dzieci same wybierają sobie tematykę książek i dowolnie z nich korzystają. Znają jednocześnie bohaterów serii wydawniczych oraz nowości książkowe naszej biblioteki, ponieważ regularnie prowadzone są pogadanki, na temat nowych „mieszkańców” biblioteki. Gadżety naszej biblioteki, w formie zakładek i orderów, również nie dają zapomnieć naszym przedszkolakom o tym, że książka oraz jej dom - biblioteka, są super!

fotorelacja: http://zsp.pes.szkolnastrona.pl/a,2323,przedszkolaki-w-naszej-bibliotece

Książka dla przedszkolaka

Projekt zachęcający do promowania czytelnictwa oraz rozbudzania miłości do literatury wśród dzieci od najmłodszych lat.

od Monika Ponikiewska

do Monika Ponikiewska