Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

"Bliżej pieska" - relacja z przeprowadzonych zajęć


Wpis dodał(a) Agnieszka Wójcik-Konstanciak
7 miesięcy temu, wyświetleń 118


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Chcąc uwrażliwić naszych wychowanków na właściwą postawę wobec zwierząt, przeprowadziliśmy w Miejskim Przedszkolu nr 2 im. Jana Brzechwy w Knurowie, szereg zajęć, akcji charytatywnych oraz spotkań ze zwierzętami. Do przygotowania zajęć m.in. korzystaliśmy ze scenariuszy udostępnionych na stronie „Bliżej przedszkola”, propozycje zabaw i sytuacji edukacyjnych „Pieskie życie” oraz „Mój przyjaciel pies”. Nasze spotkania odbyły się 18 listopada 2022 r., (odwiedziny piesków) oraz 22 lutego 2023 r., (odwiedziny kotów), we współpracy z pobliskimi schroniskami dla zwierząt oraz wolontariuszami.

Bliżej Pieska

Podczas realizacji projektu dzieci będą mogły nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczą się właściwego zachowania wobec nich.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Agnieszka Wójcik-KonstanciakWyślij wiadomość
do Agnieszka Wójcik-Konstanciak

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

Komentarze

Wyślij wiadomość do Agnieszka Wójcik-Konstanciak

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
150 zł w prezencie za zakup wyprawki plastycznej! sprawdź