Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

“Dobrym i mądrym się staje, ten, kto świat baśni i bajek poznaje”


Wpis dodał(a) Magdalena Mular
rok temu, wyświetleń 239


Wpis został sprawdzony przez moderatora

“Dobrym i mądrym się staje, ten, kto świat baśni i bajek poznaje” - te hasło przyświeca dzieciom, rodzicom i nauczycielom w Przedszkolu nr 250 „Akwarelka” w Warszawie. Wszyscy związani z placówką podejmują różnorodne działania promujące czytelnictwo wśród najmłodszych. Poniżej krótki opis podjętych działań.

Nawiązaliśmy współpracę z Fundacją „ABCXXI - cała Polska Czyta Dzieciom”. Codziennie czytamy dzieciom literaturę dziecięcą przez minimum 30 minut. Naszym bakcylem zaraziliśmy również rodziców, których zapraszamy na wspólne czytanie w sali przedszkolnej. W myśl naszego autorskiego programu „Czyta mama, czyta tata, czytał będę ja”.

Współpracujemy również z pobliską Biblioteką. Odwiedzając bibliotekę dzieci zapoznały się z tym miejscem, uczestniczyły w różnorodnych zajęciach prowadzonych przez panie bibliotekarki, poznały ciekawą literaturę, którą chętnie wypożyczają.

W placówce stworzyliśmy „Kącik Wędrującej Książki”, który cieszy się sporym zainteresowaniem. W ten sposób uczymy poszanowania książek oraz dbania o nie. Dzięki takiej wymianie można zwiedzić wiele baśniowych światów, bez konieczności wydawania pieniędzy!

Organizowaliśmy także różnorodne akcje, takie jak: spotkanie z Panem Poetą, niezwykle barwną i interesującą osobowością, tydzień książki, podczas którego dzieci poznały proces powstawania książek, dzień bibliotekarza, w który podarowaliśmy Paniom Bibliotekarkom drobne niespodzianki.

Pomysłów na promowanie czytelnictwa mamy jeszcze wiele. Literatura ma olbrzymi udział w rozwoju osobowości, tworzeniu zasobów osobistych. Poprzez książki można przekazać dzieciom wiele pożądanych wartości. A wychowanie do wrażliwości na prawdę i dobro jest nasza misją.

Zachęcamy wszystkich do czytania!

Akwarelki!

 

Książka dla przedszkolaka

Projekt zachęcający do promowania czytelnictwa oraz rozbudzania miłości do literatury wśród dzieci od najmłodszych lat.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Magdalena MularWyślij wiadomość
do Magdalena Mular

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Komentarze

Wyślij wiadomość do Magdalena Mular

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Kupuj, zbieraj punkty, wymieniaj na nagrody! Sprawdź program Skarbonka