Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Przedszkolaki z Kędzierzyna-Koźla dbają o zwierzęta i środowisko


Wpis dodał(a) Oliwia Gowin
rok temu, wyświetleń 283


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 22 w Kędzierzynie-Koźlu (grupa Przyjaciół Pieska Burka) w ramach projektu Bliżej Pieska pomagały zwierzętom i dbały o wspólne otoczenie w okolicach przedszkola. W ciągu pierwszego semestru roku szkolnego 2022/2023 udało nam się zrealizować kilka ciekawych aktywności. W listopadzie wyruszyliśmy do pobliskiego parku, aby wspólnie uporządkować nasze otoczenie. Dzieci wyposażone w odpowiedni sprzęt zbierały śmieci, aby pokazać innym jak ważne jest dbanie o naturalne środowisko. Kolejnym działaniem były zajęcia o dokarmianiu ptaków zimą dzieci poznały czym można karmić ptaki oraz samodzielnie wykonały mini karmniki z jabłek i słonecznika. Wszystkie przysmaki trafiły do przedszkolnego ogrodu, a przedszkolaki każdego dnia bacznie obserwowały jacy skrzydlaci goście odwiedzają naszą stołówkę. Udało nam się również z całą społecznością przedszkola zorganizować zbiórkę żywności na rzecz pobliskiego przytuliska dla zwierząt. Wszystkie prowadzone działania miały szczególną wartość edukacyjną dla dzieci, które z ogromnym zaangażowaniem i radością chciały dzielić się dobrem z czworonożnymi przyjaciółmi.

Bliżej Pieska

Podczas realizacji projektu dzieci będą mogły nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczą się właściwego zachowania wobec nich.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Oliwia GowinWyślij wiadomość
do Oliwia Gowin

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

Komentarze

Wyślij wiadomość do Oliwia Gowin

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się