Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

BLIŻEJ PIESKA W RADOGOSZCZY


Wpis dodał(a) Kamila Małek
tydzień temu, wyświetleń 19


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radogoszczy w tym roku uczestniczy w szeregu projektów, których celem jest wzbogacenie oferty edukacyjnej. Jednym z nich jest projekt "Bliżej pieska", który zakłada niesienie przez dzieci pomocy potrzebującym zwierzakom oraz naukę właściwego zachowania wobec nich. Pierwsze słowa polskiej ustawy o ochronie zwierząt brzmią: „zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę”. Zdaniem autorów projektu i naszego Grona Pedagogicznego w tę wiedzę należy wyposażać społeczeństwo, a najlepiej zacząć właśnie od dzieci, od ich fascynacji światem, przyrodą i zwierzętami, która w prosty sposób może być przekształcona w wiedzę praktyczną: jak właściwie traktować zwierzęta, dbać o nie, porozumiewać się z nimi. W tym miesiącu udało nam się przeprowadzić w przedszkolu zbiórkę darów, które przekazaliśmy do schroniska dla psów w Przylasku. Uczniowie naszej szkoły i przedszkolaki miały okazję spotkać się z pracownikami schroniska i porozmawiać o zwierzętach i odpowiedzialności za nich.

Bliżej Pieska

Podczas realizacji projektu dzieci będą mogły nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczą się właściwego zachowania wobec nich.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Kamila MałekWyślij wiadomość
do Kamila Małek

Komentarze

Wyślij wiadomość do Kamila Małek

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!