Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

"Bo nikt nie chce zamienić się w Szpilkę"


Wpis dodał(a) Mariola Adamczyk
2 tygodnie temu, wyświetleń 63


Wpis został sprawdzony przez moderatora

W dniu 21. października oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. M. Konopnickiej w Miłkowej realizował zajęcia w ramach projektu "Książka (dla) Przedszkolaka", w oparciu o materiały "Biblioteczki przedszkolaka" wydawnictwa MAC. 

"Szpilka" - bo tak nazywał się tytułowy bohater opowiadania (autorstwa I. Guarducci), to złośliwy stworek, który nauczony bycia złym, utrudnia życie mieszkańcom lasu, do momentu aż przez stratę swoich kolców zmienia swoje zachowanie. Szpilka wzbudził spore zainteresowanie swoją historią, która udowadnia jak ważna w życiu każdego z nas jest przyjaźń, ale też empatia, wsparcie i tolerancja.

Dzieciom towarzyszyły spore emocje - najpierw, gdy słuchały historii nowego bohatera i próbowały ją opowiedzieć i ocenić jego zachowanie; później - gdy uczestniczyły w zabawach muzyczno-ruchowej i tropiącej oraz rozwiązywały zadania i kolorowały portret przyjaciela Szpilki.

Przez całe zajęcia dzieci aktywnie w nich uczestniczyły i jeszcze przez kolejne dni nawiązywały do tej historii w swoich rozmowach - "bo nikt nie chce się zamienić w Szpilkę"...

Podczas cotygodniowego głośnego czytania dzieciom, w które włączają się wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu oraz rodzice, dzieci poznają nowe historie i wspominają poznanych bohaterów. Jestem jednak przekonana, że Szpilka na długo zagości w sercach i pamięci dzieci.

Książka dla przedszkolaka

Projekt zachęcający do promowania czytelnictwa oraz rozbudzania miłości do literatury wśród dzieci od najmłodszych lat.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Mariola AdamczykWyślij wiadomość
do Mariola Adamczyk

Komentarze

Wyślij wiadomość do Mariola Adamczyk

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!