Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Projekt Bliżej Pieska w grupie integracyjnej Sówki Mądre Główki


Wpis dodał(a) Marta Mikulska
, wyświetleń 77


Wpis został sprawdzony przez moderatora

W ramach projektu Bliżej Pieska grupa integracyjna Sówki Mądre Główki zrealizowała w ciągu całego roku szereg przedsięwzięć. Oto najważniejsze z nich:

Jesienią nasze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego "Pasymo", w którym dzieci przyjrzały się z bliska życiu zwierząt gospodarskich. Przedszkolaki mogły przejechać się na kucyku a także własnoręcznie go wyczesać. Kolejną atrakcją była niewątpliwie przejażdżka i spacer po Puszczy Niepołomickiej.

Zimą Sówki troszczyły się o ptaki, dokarmiając je regularnie w karmniku. Dzieci uczestniczyły także w akcji na rzecz schroniska dla psów. W tym celu udały się do pobliskiego sklepu zoologicznego, by zakupić karmę dla naszych milusińskich. Wizyta w sklepie stała się świetną okazją do zapoznania dzieci z arkanami hodowli zwierząt egzotycznych.

Wiosną Sówki powitały budzącą się do życia przyrodę oraz mieszkańców łąki, których mogły podziwiać z bliska za pomocą lupy.

Latem nasze przedszkolaki wraz z Rodzicami wybrały się na wycieczkę do krakowskiego ZOO, by przyjrzeć się zwierzętom z różnych stron świata i ocenić, jak żyje im się w sztucznie stworzonych warunkach. Rodzice angażując się w nasz projekt, postanowili zorganizować wspólne ognisko na zakończenie roku szkolnego w niezwykle malowniczym zakątku, w którym największą atrakcją okazał się być staw bogaty w faunę i florę.

Na zakończenie projektu dzieci i wychowawcy wspólnie stworzyli plakat pt. "Bliżej Pieska", który zostanie z nami na pamiątkę.

 

 

Bliżej Pieska

Podczas realizacji projektu dzieci będą mogły nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczą się właściwego zachowania wobec nich.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Marta MikulskaWyślij wiadomość
do Marta Mikulska

Komentarze

Wyślij wiadomość do Marta Mikulska
Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz