Projekt Bliżej Pieska w grupie integracyjnej Sówki Mądre Główki

Wpis dodał(a) Marta Mikulska
rok temu, wyświetleń 389

W ramach projektu Bliżej Pieska grupa integracyjna Sówki Mądre Główki zrealizowała w ciągu całego roku szereg przedsięwzięć. Oto najważniejsze z nich:

Jesienią nasze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego "Pasymo", w którym dzieci przyjrzały się z bliska życiu zwierząt gospodarskich. Przedszkolaki mogły przejechać się na kucyku a także własnoręcznie go wyczesać. Kolejną atrakcją była niewątpliwie przejażdżka i spacer po Puszczy Niepołomickiej.

Zimą Sówki troszczyły się o ptaki, dokarmiając je regularnie w karmniku. Dzieci uczestniczyły także w akcji na rzecz schroniska dla psów. W tym celu udały się do pobliskiego sklepu zoologicznego, by zakupić karmę dla naszych milusińskich. Wizyta w sklepie stała się świetną okazją do zapoznania dzieci z arkanami hodowli zwierząt egzotycznych.

Wiosną Sówki powitały budzącą się do życia przyrodę oraz mieszkańców łąki, których mogły podziwiać z bliska za pomocą lupy.

Latem nasze przedszkolaki wraz z Rodzicami wybrały się na wycieczkę do krakowskiego ZOO, by przyjrzeć się zwierzętom z różnych stron świata i ocenić, jak żyje im się w sztucznie stworzonych warunkach. Rodzice angażując się w nasz projekt, postanowili zorganizować wspólne ognisko na zakończenie roku szkolnego w niezwykle malowniczym zakątku, w którym największą atrakcją okazał się być staw bogaty w faunę i florę.

Na zakończenie projektu dzieci i wychowawcy wspólnie stworzyli plakat pt. "Bliżej Pieska", który zostanie z nami na pamiątkę.

Bliżej Pieska

Podczas realizacji projektu dzieci będą mogły nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczą się właściwego zachowania wobec nich.

od Marta Mikulska

do Marta Mikulska