Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Tęczowy Kącik


Wpis dodał(a) Agata Garbacz
miesiąc temu, wyświetleń 83


Wpis został sprawdzony przez moderatora

W roku szkolnym 2021/2022 przedszkolaki w wieku 3-4-latki z Integracyjnego Przedszkola Niepublicznego "Tęczowy Kącik" więły udział w projekcie pt. ''Ksiązka (dla) Przedszkolaka".

Przed rozpoczęciem projektu przeprowadzone zostały zajęcia przygotowujące dzieci do wzięcia udziału w akcji. Odbyła się również rozmowa na temat poszanowania ksiązki i dostrzeżenia wartości płynących z czytania książek. Do wspólpracy w projekcie nasze przedszkole zaangażowało również rodziców. Raz w tygodniu zapraszaliśmy jednego rodzica, który miał za zadanie przeczytać dzieciom książkę wybraną przez niego.

Pierwszym krokiem podjętym w celu projektu było utworenie punktu wymiany książek dla dzieci. W naszej sali było to miejsce, które nazwaliśmy "Biblioteka przedszkolna". Każde dziecko otrzymało swoją kartę biblioteczną na której zaznaczaliśmy książkę, wypożyczoną przez dane dziecko.

Dzieci nie tylko wypożyczały książki, ale również każde z nich przyniosło do wymainy po pięć swoich książeczek z domu. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem dzieci jak i rodziców.

Książka dla przedszkolaka

Projekt zachęcający do promowania czytelnictwa oraz rozbudzania miłości do literatury wśród dzieci od najmłodszych lat.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Agata GarbaczWyślij wiadomość
do Agata Garbacz

Komentarze

Wyślij wiadomość do Agata Garbacz
Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz