Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Realizacja projektu "Bliżej Pieska" w Przedszkolu nr 44 w Bielsku-Białej


Wpis dodał(a) Natalia Wieliczka
12 miesięcy temu, wyświetleń 223


Wpis został sprawdzony przez moderatora

W ramach projektu najmłodsza grupa uczestników podczas całego roku brała udział w różnorodnych zajęciach uwrażliwiających na niesienie pomocy potrzebującym zwierzętom, promowanie właściwego zachowania wobec zwierząt poprzez obserwacje zwierząt w pobliskim lasku, obserwacje budowania gniazda przez srokę, obserwacje cyklu rozwojowego biedronki, sprzątanie ziemi w celu tworzenia odpowiednich warunków do życia zwierząt, zabawy badawcze, filmy edukacyjne, kodeks obrazkowy właściwego zachowania wobec zwierząt i wiele innych.

Znaczącym dla dzieci przedsięwzięciem była "Zbiórka dla piesków i kotków" z Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Bielsku-Białej. Rodzice wraz ze swoimi pociechami bardzo zaangażowali się w akcję. Zebraliśmy wiele koców chroniących zwierzęta przed zimą , karmy dla któw i psów oraz akcesoria do zabawy oraz higieny zwierząt.

Przedszkolaki, rodzice oraz nauczyciele dostali serdeczne podziękowania oraz dyplomy z Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt, które sprawiły radość i jeszcze większą chęć pomocy zwierzętom.

 

Bliżej Pieska

Podczas realizacji projektu dzieci będą mogły nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczą się właściwego zachowania wobec nich.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Natalia WieliczkaWyślij wiadomość
do Natalia Wieliczka

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

Komentarze

Wyślij wiadomość do Natalia Wieliczka

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!