Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Projekt "Bliżej Pieska" w Przedszkolu nr 3 w Brzezinach w oddziale VII


Wpis dodał(a) Katarzyna Piotrowska
6 dni temu, wyświetleń 32


Wpis został sprawdzony przez moderatora

W ciągu całego roku szkolnego aktywnie uczestniczyłyśmy w projekcie. Przynajmniej raz w miesiącu prowadziłyśmy zajęcia, które miały na celu uwrażliwić dzieci na niesienie pomocy potrzebującym zwierzętom oraz promować właściwe zachowanie wobec zwierząt. W oparciu o realizację projektu zorganizowałyśmy w przedszkolu zbiórkę karmy i niezbędnych rzeczy  dla Schroniska „Psiakowo i Spółka”, znajdujące się w Piotrowicach koło Łowicza. Dzieci wraz z rodzicami cyklicznie przynosiły karmę, koce, zabawki dla zwierząt. Przedszkole otrzymało serdeczne podziękowania za niesioną pomoc. W ramach podziękowań udało się zorganizować zajęcia otwarte dla wszystkich dzieci  ze szczególnymi gośćmi – pieskami ze schroniska. Opiekunowie i wolontariusze opowiadali, jak istotne jest pomaganie zwierzętom znajdujących się w schronisku, jak należy właściwie zachowywać się względem zwierząt oraz jakie obowiązki posiada właściciel posiadający pieska.

Bliżej Pieska

Podczas realizacji projektu dzieci będą mogły nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczą się właściwego zachowania wobec nich.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Katarzyna PiotrowskaWyślij wiadomość
do Katarzyna Piotrowska

Komentarze

Wyślij wiadomość do Katarzyna Piotrowska
Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz