Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Realizacja projektu "Książka (dla) przedszkolaka" w roku szkolnym 2021/2022


Wpis dodał(a) Agnieszka Kiernicka
tydzień temu, wyświetleń 29


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Nasze Przedszkole nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Choszcznie  już trzeci rok z rzędu bierze udział w projekcie czytelniczym „Książka (dla) przedszkolaka”. Niezmiennie promujemy czytelnictwo. Codzienne, w każdej grupie nauczyciel czyta dzieciom bajki, wiersze, opowiadania, historyjki obrazkowe. Często w parze idzie wykonywanie różnych prac plastyczno – technicznych. Dzieci wykazują ogromne zaangażowanie a ich pomysłowość nie zna granic. Współpracujemy także ze środowiskiem lokalnym. Bierzemy udział w spotkaniach w Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz w Księgarni Pegaz w naszym mieście. Panie z owych instytucji odwiedzają nas też w naszym przedszkolu. Spotkania takie, to przede wszystkim popularyzacja literatury w młodszych grupach. Dzieci młodsze mają okazję wysłuchać proponowanego tekstu jak i w sposób praktyczny przekazać swoje doznania w formie zabawy matematycznej, plastycznej, ruchowej, przyrodniczej, itp. Każde takie spotkanie, to krok do bycia czytelnikiem naszej biblioteki i księgarni. Przy okazji różnych uroczystości przedszkolnych także prowadzimy zajęcia czytelnicze, były to w tym roku m.in. Dzień Pluszowego Misia oraz Dzień Postaci z Bajek. Realizacja projektu edukacyjnego „Książka (dla) przedszkolaka” w roku szkolnym 2021/2022 miała być przede wszystkim zachętą, by dzieci chętnie sięgały po książki, by lubiły słuchać czytania a w miarę dorastania by same czytały. Mamy nadzieję, że książka dla naszych wychowanków stanie się ich przyjacielem przez całe życie.

Książka dla przedszkolaka

Projekt zachęcający do promowania czytelnictwa oraz rozbudzania miłości do literatury wśród dzieci od najmłodszych lat.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Agnieszka KiernickaWyślij wiadomość
do Agnieszka Kiernicka

Komentarze

Wyślij wiadomość do Agnieszka Kiernicka
Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz