Książka (dla) Przedszkolaka - Przedszkole w Sztutowie

Wpis dodał(a) Iwona Boszke

Przedszkole w Sztutowie wzięło udział w projekcie "Książka (dla) Przedszkolaka". Dzieci wprowadzane są w świat literatury poprzez codzienny czytanie książek, chętnie sięgamy po nowe pozycje książek zakupione z projektu „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”. W ramach rozbudzania i rozwijania zainteresowań czytelniczych podjęliśmy współpracę z Biblioteką Publiczną w Sztutowie. Dzieci brały udział w projekcie „Mała książka – wielki człowiek”, uczestniczyły w zajęciach, w czasie których poznały pomieszczenia i księgozbiory biblioteczne, poznały zasady wypożyczania książek, wsłuchały bajki terapeutycznej pt „Jesteś jednym z nas” oraz zostały zachęcone do przyjścia z rodzicem do biblioteki w celu zapisania się i wypożyczenia książki.
W ramach projektu "Książka (dla) Przedszkolaka" zorganizowaliśmy w przedszkolu spotkanie z pisarką panią Wiolettą Piasecką, polską autorką książek dla dzieci i dorosłych, autorką scenariuszy teatralnych, wierszy, tekstów piosenek oraz słuchowisk radiowych.
4 kwietnia świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Książek dla Dzieci – odbył się quiz wiedzy o książkach. Przedszkolaki poznały proces powstania książki oraz ludzi zaangażowanych w jej tworzenie, poznały rolę książki, ustalono zasady jak należy korzystać z książek. Dzieci próbowały samodzielnie tworzyć wiersze, rymowanki oraz opowiadania a także wykonały własne książeczki biorąc udział w rodzinnym konkursie plastycznym pt „Moja książeczka” organizowanym w naszym przedszkolu.
W działania w ramach projektu włączeni zostali także rodzice naszych podopiecznych, którzy przychodzili do przedszkola i czytali książki dzieciom.

Książka dla przedszkolaka

Projekt zachęcający do promowania czytelnictwa oraz rozbudzania miłości do literatury wśród dzieci od najmłodszych lat.

od Iwona Boszke

do Iwona Boszke