Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Przedszkole Miejskie nr 32 w Bytomiu


Wpis dodał(a) Joanna Widera
6 dni temu, wyświetleń 21


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Dzieci z grup „Żabki” Przedszkola Miejskiego nr 32 w Bytomiu wraz ze swoimi rodzicami bardzo zaangażowały się, biorąc udział w projekcie „Bajeczna Księga”. Wszystkie przedszkolaki z niecierpliwością czekały na dalsze przygody zwierząt zamieszkujących dąb przeznaczony do wycięcia z powodu planowanej budowy drogi. 

Do tworzenia „Bajecznej Księgi” aktywnie dołączyli rodzice, wymyślając wspólnie ze swoimi pociechami tekst utworu i pomagając w tworzeniu ilustracji. Powstająca w ten sposób opowieść była momentami zabawna, innym razem zaś pełna grozy i niebezpiecznych sytuacji. Bajka napisana przez dzieci z grupy „Żabki” obfituje w nieoczekiwane zwroty akcji, nie brakuje w niej postaci ze świata rzeczywistego, jak i magicznych bohaterów, wśród których prym wiedzie wróżka Jagienka. 

Każdy przedszkolak starał się dodać do opowieści jakiś wątek osobisty, w związku z czym jedna z postaci ma imię zaczerpnięte od taty, inna zaś pojawiła się w związku z nazwiskiem małego twórcy. Ogólnie można powiedzieć, że historia rozwijała się bardzo dynamicznie i mimo oficjalnego zakończenia projektu – nadal trwa, ponieważ dzieci chcą tworzyć jej kolejne rozdziały. 

Udział w projekcie bardzo zaangażował przedszkolaki i ich rodziców, przyczynił się do promowania czytelnictwa i pobudził kreatywność dzieci. „Żabki” chętnie dzieliły się opowieściami o tym, jak przebiegał proces powstawania kolejnych stron książki i starały się wspólnie odgadnąć dalsze przygody bohaterów. 

Bajeczna księga

Zapraszamy nauczycieli, dzieci i rodziców z całej Polski, aby przyłączyli się do projektu czytelniczego BAJECZNA KSIĘGA, którego ambasadorką jest Ewa Stadtmüller. Wystarczy zeszyt bez liniatury, kredki, długopis, twórcze przedszkolaki i chętni do współpracy rodzice.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Joanna WideraWyślij wiadomość
do Joanna Widera

Komentarze

Wyślij wiadomość do Joanna Widera