Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Ratujmy drzewo - Bajeczna księga w Samorządowym Przedszkolu nr 49 w Krakowie


Wpis dodał(a) Agnieszka Borek
6 dni temu, wyświetleń 26


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Już po raz drugi uczestniczyliśmy w projekcie "Bajeczna księga" i tym razem udało się zaangażować całą przedszkolną grupę wraz z rodzicami i rodzeństwem. Pomimo pandemi i różnych trudności organizacyjnych księga gościła w domu każdego dziecka około 7 dni. W tym czasie rodzice i dzieci mieli czas na tworzenie coraz to nowych pomysłów, dzięki którym można było uratować drzewo. Dzieci odwoływały się do znanych im organów państwowych, do prezydenta miasta, do urzędników a nawet wojska. Gdy to zawiodło, wykorzystały to, co w dzieciach najpiękniejsze i bez granic - swoją wyobraźnię. Podjęły się podróży do krainy wiecznego dzieciństwa, by szukać pomocy innych dzieci. Uwierzyły w moc współpracy i uścisku swoich rąk, dzięki którym drzewo stawało się na moment niewidzialne, a nawet stworzyły olbrzyma, który był uśmiechnięty i chętny do współpracy. W podróży towarzyszyły dzieciom leśne zwierzęta a szczególnie wiewiórka Basia stała się dziecięcym przewodnikiem. Co warto podkreślić - w naszej książce (która wciąż się tworzy) przebija wiara w szczęśliwe zakończenie, poczucie dziecięcej wspólnoty i poszanowanie przyrody - wartości uniwersalne, które dzięki temu projektowi stały się jeszcze bardziej widoczne i ważne w naszym przedszkolnym życiu. Każda chwila z książką była dla naszej grupy okazją do promowania czytelnictwa, miłości do przyrody i momentem pełnym tajemnicy. W końcu pytanie - co będzie dalej, czy uda się uratować drzewo - elektryzowało nas wokół naszej Bajecznej Księgi. 

Bajeczna księga

Zapraszamy nauczycieli, dzieci i rodziców z całej Polski, aby przyłączyli się do projektu czytelniczego BAJECZNA KSIĘGA, którego ambasadorką jest Ewa Stadtmüller. Wystarczy zeszyt bez liniatury, kredki, długopis, twórcze przedszkolaki i chętni do współpracy rodzice.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Agnieszka BorekWyślij wiadomość
do Agnieszka Borek

Komentarze

Wyślij wiadomość do Agnieszka Borek