Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Bliżej pieska - akcja na rzecz zwierząt Przedszkole Miejskie Nr 1 w Olsztynie


Wpis dodał(a) Anna Jarząbek tydzień temu, wyświetleń 52


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Bliżej pieska 4-25 X 2019 r.

– Akcję w naszym PM 1 w Olsztynie rozpoczęliśmy od 4 listopada Światowego Dnia Zwierząt do Dnia Kundelka, który przypada na 25 października. Podczas tego okresu prowadzono szereg zajęć edukacyjnych we wszystkich grupach wiekowych.

Akcję rozpoczęliśmy od zbiórki żywności i akcesoriów dla zwierząt ze Schroniska w Olsztynie. Przez ten okres we wszystkich grupach przedszkolnych były prowadzone zajęcia edukacyjne, których celem było kształtowanie u dzieci  postaw poszanowana istot żywych. Rozwijały empatyczne podejście do bezdomnych zwierząt na podstawie opowiadania „Jak zostałem kundelkiem” autorstwa M. Majewskiej. Dowiedziały się z zajęć i filmów edukacyjnych jak pomagać zwierzętom. Dzieci poznały również zasady zachowania ostrożności podczas kontaktu z nieznanymi zwierzętami oraz wynikające zagrożenia dla człowieka. Ponadto dowiedziały się w jaki sposób dbać o swoich pupilów. Miały okazje spotkać się z pupilami naszych Pań. Dzieci poznały zawody związane z hodowlą i opieką medyczną zwierząt. Wszystkie grupy chętnie włączyły się w akcję "Bliżej pieska" - dzieci obdarowały podopiecznych olsztyńskiego schroniska karmą, kocykami, smyczami i innymi potrzebnymi rzeczami, okazując przy tym wielkie serca. Przekazaliśmy dary pracownikowi schroniska za co otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom. 

Komentarze
Wyślij wiadomość do Anna Jarząbek