Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Bliżej pieska - akcja na rzecz zwierząt Przedszkole Miejskie Nr 1 w Olsztynie


Wpis dodał(a) Anna Jarząbek
7 miesięcy temu, wyświetleń 124


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Bliżej pieska 4-25 X 2019 r.

– Akcję w naszym PM 1 w Olsztynie rozpoczęliśmy od 4 listopada Światowego Dnia Zwierząt do Dnia Kundelka, który przypada na 25 października. Podczas tego okresu prowadzono szereg zajęć edukacyjnych we wszystkich grupach wiekowych.

Akcję rozpoczęliśmy od zbiórki żywności i akcesoriów dla zwierząt ze Schroniska w Olsztynie. Przez ten okres we wszystkich grupach przedszkolnych były prowadzone zajęcia edukacyjne, których celem było kształtowanie u dzieci  postaw poszanowana istot żywych. Rozwijały empatyczne podejście do bezdomnych zwierząt na podstawie opowiadania „Jak zostałem kundelkiem” autorstwa M. Majewskiej. Dowiedziały się z zajęć i filmów edukacyjnych jak pomagać zwierzętom. Dzieci poznały również zasady zachowania ostrożności podczas kontaktu z nieznanymi zwierzętami oraz wynikające zagrożenia dla człowieka. Ponadto dowiedziały się w jaki sposób dbać o swoich pupilów. Miały okazje spotkać się z pupilami naszych Pań. Dzieci poznały zawody związane z hodowlą i opieką medyczną zwierząt. Wszystkie grupy chętnie włączyły się w akcję "Bliżej pieska" - dzieci obdarowały podopiecznych olsztyńskiego schroniska karmą, kocykami, smyczami i innymi potrzebnymi rzeczami, okazując przy tym wielkie serca. Przekazaliśmy dary pracownikowi schroniska za co otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom. 

Bliżej Pieska

Podczas realizacji projektu dzieci będą mogły nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczą się właściwego zachowania wobec nich.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Anna JarząbekWyślij wiadomość
do Anna Jarząbek

Komentarze

Wyślij wiadomość do Anna Jarząbek