Spartakiada

Wpis dodał(a) Dorota Rosa

„Z Wróbelkiem jest wesoło, gdy dzieciaki ćwiczą wkoło”. Już po raz kolejny udało nam sie zorganizować wspaniałą zabawę, podczas której, na buziacz dzieci gościł uśmiech i zadowolenie.

Spartakiada z Wróbelkiem Elemelkiem

Już po raz czwarty na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbyła się spartakiada przedszkolaka pod hasłem:

„Z Wróbelkiem jest wesoło, gdy dzieciaki ćwiczą wkoło”.

pod  Honorowym Patronatem:

- Prezydenta Miasta Katowice.

- Marszałka Województwa Śląskiego

- Dyrektora Nadzoru Wydziału Edukacji.

W sportowych zmaganiach wzięły udział dzieci z grupy „Misiaczki”, „Biedroneczki” i „Tygryski” oraz zaproszeni goście ze Specjalistycznego Niepublicznego Przedszkola Edukacyjno-Rehabilitacyjnego w Katowicach.

Rozpoczęcie naszej uroczystości zaczęliśmy od odśpiewania hymnu Polski, tak jak prawdziwi sportowcy. Następnie przemaszerowaliśmy   wkoło sali w rytm muzyki w celu prezentacji drużyn.

Każda reprezentacja miała przygotowany transparent z nazwą drużyny oraz specjalny okrzyk bojowy. Po solidnej rozgrzewce przedszkolaki rywalizowały  w kilku konkurencjach, m. in. wyścigu  z taczkami, podawaniu piłki nad głowami czy rzucie do celu.

W trakcie spartakiady rodzice oraz nauczyciele mieli także  możliwość zmierzenia się z konkurencjami przygotowanymi specjalnie na tę okazję.  Towarzyszyła nam miła atmosfera.

W drugiej części programu bawił nas „Wujek Kris”. Przygotował dla wszystkich uczestników spartakiady wiele atrakcji m.in. konkursy    z nagrodami oraz taniec z Minionkiem.

Celem i założeniem spartakiady było przede wszystkim popularyzowanie sportu wśród najmłodszych, propagowanie zdrowego stylu życia oraz promowanie zasady fair-play.

Zabawa miała charakter integracyjny, dzięki czemu  mogliśmy kształtować współzawodnictwo, pokonywanie barier, współpracę                         z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych, wyrabianie tolerancji, szacunku oraz zdrowej sportowej rywalizacji.

Choć walka w konkurencjach była zacięta, to ostatecznie wygranymi byli wszyscy uczestnicy.

Dzieci wykazały się dużą sprawnością fizyczną, przestrzegały zasad zdrowej rywalizacji, wspaniale się bawiły współpracując w drużynie. Największe emocje były podczas rozgrywek sportowych między drużynami dzieci przedszkolnych, a rodzicami. Zespoły dały z siebie wszystko w konkurencji przeciągania liny. Każda z drużyn z wielkim poświęceniem walczyła o wygraną. Atmosfera w czasie imprezy była wspaniała, na twarzach dzieci i rodziców gościł uśmiech i zadowolenie.

Na zakończenie każda  z drużyn otrzymała z rąk st. wizytator Joanny Cesarz-Łężak puchar oraz dyplomy. Dzięki głównemu sponsorowi Sz. P. Pawłowi Kobylińskiemu, każde dziecko zdobyło wspaniałą nagrodę w postaci wymarzonej zabawki. Rada rodziców oraz rodzice  z grupy „Misiaczki”, „Biedroneczki” i „Tygryski” również przygotowali niespodzianki dla uczestników. Gorące podziękowania należą się również  Sz. P. Dawidowi Durał za wsparcie, zaangażowanie  i dobre serce.

Jeszcze raz ślicznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, zawodnikom, rodzicom i  tym, dzięki pracy których, można było zorganizować i przeprowadzić spartakiadę.

Mamy nadzieję, że wspaniała atmosfera zawodów udzielała się wszystkim obecnym, a radość i uśmiech na twarzach dzieci były podziękowaniem i motywacją do dalszego wspierania tej niezapomnianej uroczystości.

Do zobaczenia za rok!

Ewa Kupietz

Dorota Rosa

Zofia Zaremba

Zdjęcia: P. Elżbieta R.

Projekt logo spartakiady Tomasz P.

od Dorota Rosa

do Dorota Rosa