Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Sprawozdanie z realizacji projektu "Bliżej Pieska"


Wpis dodał(a) Aleksandea Zając miesiąc temu, wyświetleń 92


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Samorządowe Przedszkole nr 4 w Międzyrzecu Podlaskim

W rachach projektu Bliżej Pieska już od Września realizowało w dwóch grupach wytyczone sobie zadania aby w jak najciekawszy sposób pokazać dzieciom jak ważne są zwierzęta i otaczająca nas przyroda.

Grupa Misiów i Pszczółek w Samorządowym Przedszkolu nr 4 w Międzyrzecu Podlaskim zorganizowała 20 września wycieczkę do lasu, we współpracy z Nadleśnictwem. Na miejscu Pan Leśniczy przeprowadził lekcję przyrodniczą podczas której dzieci mogły zobaczyć na żywo np. paśnik, lizawkę. Pan Leśniczy opowiedział przedszkolakom jak dbają o leśne zwierzęta zimą czego potrzebują co lubią jeść. Podczas pobytu sprytne przedszkolaki znalazły również piękne jadalne grzyby :)

Kolejnym punktem była wycieczka do pobliskiego parku w celu sprzątania jego terenu. Grupa Misiów i Pszczółek w jednorazowych rękawiczkach z zapałęm wykonywała zadanie.

W każdej grupie 5 latków  (Misiów i Pszczółek) przeprowadziłyśmy pięciodniowy cykl zajęć poświecony zwierzętom. Wykonałyśmy ciekawe prace plastyczne, wyszukiwałyśmy ciekawostek o zwierzętach ale przede wszsytkim uwrażliwiałyśmy na właściwe zachowania wobec zwierząt ich potrzeby. W tym tygodniu 14-18 pażdziernik we współpracy z rodzinami naszych przedszkolakó zoranizowałyśmy dwa spotkania z domowymi zwierzakami. Pierwsze spotkanie z uroczym psem Kokoszem. Właścicielka pieska babcia naszej Hani opowiedziała o jego potrzebach ulubionych zabawkach przysmakach, pielęgnaci i obowiązkowych wizytach u weterynarza w celu szczepień. Dzieciaki były zachwycone. Drugie spotkanie odbyło się z chomikiem, wyjątkowo cierpliwym. Dzieci miały okazje go głaskać, obejrzeć akcesoria potrzebne chomikowi na codzień. A także posłuchać mamy Bartka właścicielki chomika o jego pielęgnacji- wymiany trotu, potrzebie ruchu na codzień. Mamy jeszcze w planie spotkanie z królikiem ale ten musi wyzdrowieć aby przyjść do przedszkolnych dzieci. 

Zachęcamy na naszego Facebooka i obejrzenie zdjęć z naszych wydarzeń przygotowanych do zrealizowanie projektu Bliżej pieska.

 

 

 

 

Komentarze
Wyślij wiadomość do Aleksandea Zając