Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Sprawozdanie z realizacji projektu "Bliżej Pieska"


Wpis dodał(a) Aleksandea Zając
9 miesięcy temu, wyświetleń 196


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Samorządowe Przedszkole nr 4 w Międzyrzecu Podlaskim

W rachach projektu Bliżej Pieska już od Września realizowało w dwóch grupach wytyczone sobie zadania aby w jak najciekawszy sposób pokazać dzieciom jak ważne są zwierzęta i otaczająca nas przyroda.

Grupa Misiów i Pszczółek w Samorządowym Przedszkolu nr 4 w Międzyrzecu Podlaskim zorganizowała 20 września wycieczkę do lasu, we współpracy z Nadleśnictwem. Na miejscu Pan Leśniczy przeprowadził lekcję przyrodniczą podczas której dzieci mogły zobaczyć na żywo np. paśnik, lizawkę. Pan Leśniczy opowiedział przedszkolakom jak dbają o leśne zwierzęta zimą czego potrzebują co lubią jeść. Podczas pobytu sprytne przedszkolaki znalazły również piękne jadalne grzyby :)

Kolejnym punktem była wycieczka do pobliskiego parku w celu sprzątania jego terenu. Grupa Misiów i Pszczółek w jednorazowych rękawiczkach z zapałęm wykonywała zadanie.

W każdej grupie 5 latków  (Misiów i Pszczółek) przeprowadziłyśmy pięciodniowy cykl zajęć poświecony zwierzętom. Wykonałyśmy ciekawe prace plastyczne, wyszukiwałyśmy ciekawostek o zwierzętach ale przede wszsytkim uwrażliwiałyśmy na właściwe zachowania wobec zwierząt ich potrzeby. W tym tygodniu 14-18 pażdziernik we współpracy z rodzinami naszych przedszkolakó zoranizowałyśmy dwa spotkania z domowymi zwierzakami. Pierwsze spotkanie z uroczym psem Kokoszem. Właścicielka pieska babcia naszej Hani opowiedziała o jego potrzebach ulubionych zabawkach przysmakach, pielęgnaci i obowiązkowych wizytach u weterynarza w celu szczepień. Dzieciaki były zachwycone. Drugie spotkanie odbyło się z chomikiem, wyjątkowo cierpliwym. Dzieci miały okazje go głaskać, obejrzeć akcesoria potrzebne chomikowi na codzień. A także posłuchać mamy Bartka właścicielki chomika o jego pielęgnacji- wymiany trotu, potrzebie ruchu na codzień. Mamy jeszcze w planie spotkanie z królikiem ale ten musi wyzdrowieć aby przyjść do przedszkolnych dzieci. 

Zachęcamy na naszego Facebooka i obejrzenie zdjęć z naszych wydarzeń przygotowanych do zrealizowanie projektu Bliżej pieska.

 

 

 

 

Bliżej Pieska

Podczas realizacji projektu dzieci będą mogły nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczą się właściwego zachowania wobec nich.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Aleksandea ZającWyślij wiadomość
do Aleksandea Zając

Komentarze

Wyślij wiadomość do Aleksandea Zając