Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Paka dla zwierzaka


Wpis dodał(a) Karolina Dufke
12 miesięcy temu, wyświetleń 170


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Wszystkie przedszkolaki z Przedszkola Publicznego Słoneczna Kraina "Łęgowo" w Łęgowie zaangażowały się w akcję "Bliżej Pieska". Od listopada 2018 do maja 2019 dzieciaki dzielnie zbierały karmę, koce, zabawki, smycze i miski, które następnie podarowały zwierzakom ze schroniska "Promyk" w Gdańsku. Wspólnymi siłami udało się zebrać 140kg karmy suchej i mokrej. W ramach podziękowania pracownicy schroniska zorganizowali dla dzieci lekcję edukacyjną, na której przedszkolaki dowiedziały się, jak bronić się przed atakujących ich psem, dlaczego czipowanie zwierzaków jest ważne oraz jak witać się ze zwierzęciem, którego nie znamy.

Dzieci przez te kilka miesięcy chętnie brały udział w zajęciach poruszających tematykę zwierząt takich jak "Czworonożni przyjaciele - z nimi w domu jest weselej". Odbywały spotkania z gospodarzami, gdzie mieli okazję doić kozy, aby później z ich mleka samodzielnie robić twaróg i masło, a także dowiedzieli się, skąd się bierze wełna, w jaki sposób jest pozyskiwana. Przedszkolaki udały się także na wycieczkę do Wiejskiej Zagrody w Osicach, gdzie mogły zobaczyć zwierzaki w ich środowisku, a także karmić kozy, kury, gęsi czy pogłaskać kucyki lub owce kameruńskie.

Cała akcja pokazała nam wszystkim, jak ważne są zwierzęta i zaszczepiła w dzieciach miłość do nich.

Bliżej Pieska

Podczas realizacji projektu dzieci będą mogły nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczą się właściwego zachowania wobec nich.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Karolina DufkeWyślij wiadomość
do Karolina Dufke

Komentarze

Wyślij wiadomość do Karolina Dufke