Zobacz zawartość numeru 7-8/2019 z materiałami na różne okazje… zobacz
Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność BLIŻEJ PRZEDSZKOLA

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

PRZEDSTAWICIEL MAC EDUKACJA U BIEDRONEK


Wpis dodał(a) Justyna Sokulska 7 miesięcy temu, wyświetleń 121


Wpis został sprawdzony przez moderatora

1 lutego do naszej grupy zawitał gość specjalny - przedstawiciel wydawnictwa MAC Edukacja. Pan Piotr Szura przyjął nasze zaproszenie i w ramach projektu "Mały Miś w świecie wielkiej literatury" oraz "Książka (dla) przedszkolaka" zgodził się uczestniczyć w poranku czytelniczym u Biedronek.

Nasz gość przeczytał dzieciom ciekawą książkę pt. "Świat w piżamie" autorstwa Justyny Drobkiewicz. Jej głównym bohaterem jest czteroletni Krzyś, który każdego dnia przed zaśnięciem rozmyśla na temat tego, co się dzieje w nocy, kiedy miasto układa się do snu. Chłopiec jest zaskoczony tym, że nie wszyscy w nocy śpią. Jego tata-pilot pilotuje nocne rejsy. Mama pisze w nocy artykuły do gazety, a dziadek wspomina nocne połowy ryb... Gdzieś poza pokojem Krzysia toczy się niezwykłe nocne życie, o którym chłopiec zaczyna śnić. Przedszkolaki wysłuchały opowieści w ogromnym skupieniu i ciszy. Były zachwycone niesamowitymi przygodami małego Krzysia. Pod koniec wizyty Pan Piotr podarował naszej grupie przeczytaną przez siebie książkę. Dzieci bardzo ucieczyły się z pięknego prezentu. 

Dziękujemy serdecznie za odwiedziny i zapraszamy ponownie - zawsze będzie Pan mile widziany w naszych Biedronkowych prograch :)!

Justyna Sokulska

Komentarze
Wyślij wiadomość do Justyna Sokulska