Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Liski i Jeżyki są Bliżej Zwierząt


Wpis dodał(a) Joanna Gapys
rok temu, wyświetleń 214


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Nasza przygoda zaczyna się wraz z początkiem roku przedszkolnego, kiedy to wybieraliśmy nazwy grup. Zdecydowaliśmy się na Liski i Jeżyki - zwierzęta leśne. Podczas pierwszego semestru udało nam się zrealizować następujące działania: obserwowaliśmy zmieniającą się przyrodę podczas spacerów i zabaw w ogrodzie przedszkolnym, organizowaliśmy zabawy badawcze przy użyciu darów jesieni i śniegu, zorganizowaliśmy akcję "Wielkie kwiatów sadzenie" i w ogrodzie przedszkolnym posadziliśmy cebulki kwiatowe, zbieraliśmy dary dla bezdomnych zwierząt - podopiecznych Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Szczecinie, podczas karnawałowych zabaw nie zapomnieliśmy o psach i kotach i wykonaliśmy maski przedstawiające właśnie te zwierzaki, chętnie sięgamy po literaturę o tematyce związanej ze zwierzętami, a także wykonujemy prace plastyczne (np. karminiki dla ptaków metodą wypychanki), robiliśmy także plakat przedstawiający formy pomocy zwierzętom. Nie możemy doczekać się kolejnego semestru! :)

Bliżej Pieska

Podczas realizacji projektu dzieci będą mogły nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczą się właściwego zachowania wobec nich.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Joanna GapysWyślij wiadomość
do Joanna Gapys

Komentarze

Wyślij wiadomość do Joanna Gapys