Zobacz zawartość numeru 7-8/2019 z materiałami na różne okazje… zobacz
Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność BLIŻEJ PRZEDSZKOLA

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

,,SPOTKANIE Z GRETĄ" - Przedszkole Publiczne z Oddziałami w Krzyżkowicach


Wpis dodał(a) Anna Grycman 9 miesięcy temu, wyświetleń 275


Wpis został sprawdzony przez moderatora

W ramach realizacji projektu ,,Bliżej pieska”- dla dzieci z grupy "Mądre sówki” zostały zorganizowane zajęcia, który miały na celu przybliżenie dzieciom tematyki prawidłowego zachowania się w kontakcie ze zwierzętami - a konkretnie psami.

Zajęcia rozpoczęły się od swobodnych wypowiedzi dzieci na temat swoich pupili. Dzieci z wielkim przejęciem opowiadały o tym, jak nazywają się ich pieski, a także w jaki sposób się nimi opiekują.

Następnie przyszła pora na dopasowywanie obrazków przedmiotów, które są niezbędne wszystkim pieskom. Dzieci dowiedziały się, że posiadanie pieska to wielka odpowiedzialność i obowiązek i nie wystarczy samo karmienie, aby był on zdrowy i szczęśliwy. Dzieci analizowały i układały obrazki składające się na historyjkę obrazkową ,, Czy mogę pogłaskać obcego pieska?”. Poradziły sobie doskonale.

Największą niespodzianką była dla dzieci wizyta zaproszonego gościa, a w sumie to dwóch- odwiedziła nas pani Agnieszka Krzystała i jej piesek Greta. Zaproszony gość wytłumaczyła dzieciom na czym polega praca behawiorysty i omówiła w jaki sposób należy się zachowywać, aby pieska nie denerwować. Mówiła w jaki sposób i gdzie można głaskać pieska, tłumaczyła w jak postąpić na wypadek spotkania z psem bezpańskim. Chętne dzieci miały możliwość pogłaskania Grety, która zaprezentowała swoje umiejętności- węszyła i odnajdowała swoje przysmaki ukryte w zabawce. Pani Agnieszka tłumaczyła, że bardzo ważne jest wychowywanie- szkolenie pieska już od szczeniaka. Wspominała także, że jest wolontariuszką Opolskiej Grupy Poszukiwawczo- Ratowniczej. Zapoznała dzieci z pracą przewodnika i jego psa, zwróciła uwagę na fakt, że bardzo często pies jest w stanie znacznie szybciej odnaleźć zaginionego.

Był to dla dzieci dzień pełen wrażeń, który pozwolił na poszerzenie wiedzy o świecie zwierząt. Tego typu spotkania rozwijają empatię i poczucie odpowiedzialności.

Zajęcia te dały dzieciom wiele radości, a jednocześnie były pouczające i relaksujące, ponieważ rytmiczne głaskanie psa i słuchanie bicia jego serca pozytywnie wpływa na samopoczucie dzieci w wieku przedszkolnym.

Komentarze
Wyślij wiadomość do Anna Grycman