Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej w Wabienicach. Grupa 3-4-latki

Wpis dodał(a) Anna Mitek

Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej w Wabienicach. Grupa 3- 4 latki „Smerfiki”.

Sprawozdanie z realizacji projektu „Piękna Nasza Polska Cała”.

Przedszkolaki z grupy „Smerfiki” przystąpiły we wrześniu do projektu „Piękna Nasza Polska Cała”. Projekt ten był odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków- 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Przedszkolaki zrealizowały 11 następujących zadań:

1. Zaśpiewanie Hymnu Polski- Mazurka Dąbrowskiego.  Przedszkolaki wykonały to zadanie 9. 11 podczas uroczystego  apelu z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły oraz wspólnym odśpiewaniem 4 zwrotek hymnu narodowego w ramach akcji ,,Rekord dla Niepodległej”.
  2. Nauka piosenki o tematyce patriotycznej. „Smerfiki” nauczyły się piosenki  pt.

„ O warszawskiej syrence” słowa i muzyka D. i K. Jagiełło.

1. Nauka tańca ludowego. Przedszkolaki zapoznały się z tańcami:
  • „Grozik”
  • „Dwóm tańczyć się zachciało”.
  1. Nauka wiersza o tematyce patriotycznej. Wiersze wyrecytowaliśmy podczas apelu 9.11. Były to następujące wiersze:
  • „Polska” M. Szarf
  • „To jest Polska” Z. Jerzyna
  • „Symbole narodowe”.
  1. Zorganizowanie kącika „Piękna nasza Polska cała” o tematyce patriotycznej przed salą przedszkolną.
  2. Zabawa ludowa. Dzieci zapoznały się z następującymi zabawami;
  • „Stary niedźwiedź mocno śpi”
  • „Chodzi lisek”
  • „ Mam chusteczkę haftowaną”
  • „Uciekaj, myszko”
  1. „Według przepisu Babci Marysi. Przedszkolaki w dniu  11.12 upiekły przepyszne pierniczki. Następnego dnia samodzielnie udekorowały pierniczki lukrem i kolorowymi posypkami. Później wręczyli,  jako upominek  na święta rodzicom w własnoręcznie zrobionych i pomalowanych torebkach z papieru.
  2. „Napisz kartkę bohaterom”. Przedszkolaki dołączyły do akcji  „BohaterON – włącz historię”.  Kampania była prowadzona w dniach 01.08 - 02.10 czyli 63 dni , tyle ile trwało Powstanie Warszawskie . Wysłaliśmy kartki z życzeniami do powstańców warszawskich.
  3. „Dzień mody patriotycznej”. Wydarzenie to odbyło się w dniu 26.11.2018. Tego dnia w  grupie „Smerfików” dominował kolor biało-czerwony. Przedszkolaki, nawet te nieśmiałe dzielnie prezentowały swoje patriotyczne lub ludowe  stroje.
  4. „Drzewko pamięci”.   Drzewko  dzieci dostały jako upominek od sołtys wsi Wabienice pani   M. Mendel, z okazji pasowania na przedszkolaka. Drzewko zasadziliśmy w wybranym przez przedszkolaki terenie, przed wejściem do budynku przedszkola. Dzięki temu , codziennie możemy obserwować jak rośnie nasze drzewko.
  5. Zawody sportowe pt. „Biało- czerwoni”  odbyły się w dniu 25.10 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Wabienicach. Było to Nasze pierwsze wejście na salę gimnastyczną.

Projekt „Piękna Nasza Polska Cała” z początku był wyzwaniem, który z realizacją  kolejnych zadań zmienił się w niezwykłą,  radosną przygodę. Dzięki ,której mogliśmy bliżej poznać nasz kraj. Dziękujemy Pani Ludmile Fabiszewskiej  za to, że zabrała nas w tą niezwykłą podróż. Dziękujemy za pomysł. Najfajniejsze w projekcie „Piękna Nasza Polska Cała” jest to, że realizując zadania, każdy mógł się wykazać. Nie było lepszych czy gorszych. Wszyscy graliśmy do jednej bramki. Byliśmy jedną wielką drużyną „Biało- czerwonych”.  Dzieciaki chętnie i z radością odkrywały to, co jeszcze było im nieznane.  Byliśmy i jesteśmy dumni z bycia Polakami.

Piękna Nasza Polska cała

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna nasza Polska cała” jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

od Anna Mitek

do Anna Mitek