Sprawozdanie z realizacji projektu "Piękna nasza Polska cała"

Wpis dodał(a) Monika Zegadło

Realizacja projektu "Piękna nasza Polska cała" to dla naszych przedszkolaków i nauczycieli mnóstwo przyjemności, zaangażowania i serca włożonego w wykonywanie zadań. 175 naszych przedszkolakó z 7 grup wiekowych w wieku 3- 5 lat brało udział w świętowaniu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

1. Zaczęliśmy od fundamentów czyli posadzeniu drzewa w naszym ogrodzie przedszkolnym (zadanie 16).

2. Wiersz recytowany przez dzieci to "katechizm Polskiego dziecka" W. Bełzy. (zadanie 6).

3. Piosenka, która wpadła przedszkolakom w ucho to "Przybyli ułani" .(zadanie 4).

4. Dzieci wysłały dwie pocztówki z pozdrowieniami dla p. Ludmiły. (zadanie 12).

5. Przedszkolaki wysłały pocztą kartke Bohaterom. (zadanie 13).

6. Dzieci poznały zabytki kultury regionalnej, dorobek historyczny kultury, architektury i tradyzcji poprzez wycieczkę po mieście Serocku. (zadanie 18)

7.Najwięcej radości sprawiły dzieciom zawody sportowe biało- czerwonych. (zadanie 20).

8. Dzieci wraz z rodzicami uczestniczyły w konkursie plastycznym "Moja mała ojczyzna". (zadanie 14).

9. Przedszkoalki zatańczyły kujawiaka. (zadanie 5).

10. "Strój ludowy naszego regionu" zintegrował ze sobą dzieci podczas wspólnej pracy. (zadanie 8).

11. 9 listopada o godz. 11.11 wszyscy wspólnie zaśpiewaliśmy hymn państwowy. (zadanie 1)

12. Kącik "Piękna nasza Polska cała" powstał na korytarzu głównym naszego przedszkola.

Na podstawie tych wszystkich zadań przygotowaliśmy apel z okazji 11 listopada. Ponadto nasza placówka uczestniczyła w kręceniu spotu "dla niepodległej. Przedszkolaki były na spacerze ubrane w barwy narodowe. W przedszkolu odbył się także konkurs na drzewo genalogiczne swojej rodziny.

Serdecznie dziękujemy za możliwość udziału w projekcie! Samorządowe Przedszkole im. Krasnala Hałabały w Serocku

Piękna Nasza Polska cała

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna nasza Polska cała” jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

od Monika Zegadło

do Monika Zegadło