Sprawozdanie ZSP Wola Rębkowska Szkoła Filialna w Krystynie

Wpis dodał(a) Olga Mućko

"Piękna Nasza Polska Cała"- sprawozdanie z relizacji zadań projektu w Szkole Filialnej w Krystynie w ZSP w Woli Rębkowskiej, gmina Garwolin, woj.mazowieckie

Projekt realizowany w okresie: wrzesień- grudzień 2018. Do udziału w projekcie zaanhgażowane były dzieci ze Szkoły Filialnej w Krystynie z klas 0-3. Razem 18 dzieci.

W ramach projektu udało nam się zrealizować 11 zadań.

Opis zrealizowanych zadań:

Zadanie 1. Nauka i zaśpiewanie hymnu Polski.

W piątek, 9 listopada 2018 r., o godz. 11.11 cała nasza szkoła odśpiewała wspólnie wszystkie 4 zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego".

Zadanie 3. Apel i inscenizacja z okazji 11 listopada

Z okazji Święta Niepodległości wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akademii. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały pieśni patriotyczne i wystąpiły w przedstawieniu.

Zadanie 4. Nauka piosenki patriotycznej

Podczas zajęć dzieci poznały wiele piosenek o tematyce patriotycznej i nauczyły się piosenki "Płynie Wisła, płynie" oraz "Maszerują strzelcy".

Zadanie 5. Nauka tańca ludowego

Dzieci chętnie poznają nowe zabawy i tańce i równie chętnie nauczyły się tańca "Grozik".

Zadanie 6. Nauka wietrsza o tematyce patriotycznej

Realizując to zadanie dzieci nauczyły się i pięknie wyrecytowały wiersz Cz. Janczarskiego "BARWY OJCZYSTE".

Zadanie 7. Zorganizowanie kącika patriotycznego

Dzieci wspólnie z rodzicami i nauczycielami przygotowały kącik patriotyczny "100 lat Niepodległej".

Zadanie 8.  Praca plastyczna "Strój ludowy"

Dzieci obejrzały prezentację multimedialną o polskich strojach ludowych, a następnie wykonały pracę plastyczną na ten temat, wybierając strój, który im się najbardziej spodobał.

Zadanie 9. Zabawa ludowa

Podobnie jak z tańcem zabawy ludowe bardzo spodobały się dzieciom. A bawiliśmy się w "Ojca Wirgiliusza", "Nie chcę Cię znać" , "Mało nas do pieczenia chleba" i "Mam chusteczkę haftowaną".

Zadanie 14. Konkurs plastyczny

Dzieci razem ze swoimi rodzicami przygotowały wiele pięknych prac plastycznych na konkurs "Moja mała Ojczyzna", które pięknie ozdabiały naszą szkołę.

Zadanie 15. Pokaz mody Patriotycznej

Dnia 14 grudnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Pokazie Mody Patriotycznej połączonym z konkursem recytatorskim "Moja Ojczyzna". Dzieci nie tylko pięknie wyglądały ubrane w barwy narodowe ale równie pięknie recytowały wiersze.

Zadanie 19. Turniej wiedzy patriotycznej

W zorganizowanym turnieju wzięły udział wszystkie dzieci z klasy 0. Można nazwać ich prawdziwymi patriotami, bo znały odpowiedzi na każde pytanie.

Dziękujemy z całego serca za możliwość udziału w tym cudownym projekcie!

Piękna Nasza Polska cała

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna nasza Polska cała” jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

od Olga Mućko

do Olga Mućko