Sprawozdanie z projektu ,,Piękna nasza Polska cała

Wpis dodał(a) Barbara Kwiatkowska

Sprawozdanie z realizacji projektu ,,Piękna nasza Polska cała” - Przedszkole w Trześni w Zespole Szkolno – Przedszkolnym grupa Słoneczka

Realizacja projektu w Przedszkolu w Trześni trwała od połowy września do grudnia. Udział w projekcie był dla nas dużą przyjemnością a poprzez realizację  zadań  kształtowaliśmy potrzebne dziś wartości jak: szacunek do naszej Ojczyzny oraz symboli narodowych.

A oto zadanie, które udało nam się zrealizować:

1. Nauczyliśmy się i zaśpiewaliśmy Hymn Polski w ramach akcji "Rekord dla Niepodległej" - zadanie 1

2.Nauka piosenki o tematyce patriotycznej ,,Jesteśmy Polką i Polakiem”- zadanie 4

3.Nauka tańca ludowego - Maryneczka,  Grozik – zadanie 5

4.Nauka wiersza o tematyce patriotycznej ,,Barwy ojczyste” – zadanie 6

5.Zorganizowanie Kącika „Piękna nasza Polska cała” zadanie - 7

6.Praca plastyczna grupowa „Strój ludowy naszego regionu.

7. Zorganizowaliśmy „Dzień Mody Patriotycznej”- zadanie 15

8. Zasadziliśmy ,,Drzewo pamięci” – zadanie 16

9. Wysłaliśmy do p. Ludmiły kartkę zrobioną z pomocą dzieci – zadanie 12

10.Wysłaliśmy kartkę Bohaterom - zadanie 13

11.Zorganizowanie wycieczki ,,Szlakiem historii”- poznanie zabytków kultury regionalnej – zadanie 13

12. Zapoznaliśmy się z zabawą ludową: ,,Stoi koza przy płocie” ,  ,, Mam chusteczkę haftowaną” oraz ,,Chodzi lisek koło drogi” – zadanie 9

Piękna Nasza Polska cała

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna nasza Polska cała” jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

od Barbara Kwiatkowska

do Barbara Kwiatkowska