SPRAWOZDANIE Z PROJEKTU "PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA"

Wpis dodał(a) Aleksandra Rutka-Zabłocka

Przedszkolaki z Przedszkola nr 39 "Pod Topolami" w Warszawie serdecznie dziękują za projekt autorstwa Ludmiły Fabiszewskiej, w której mogliśmy wziąć udział. Przedszkolaki z trzech grup TYGRYSKI, ZABKI i KRASNALE zrealizowały 12 zadań. Większość zadań zostało zaprezentowane młodszym grupom na uroczystym apelu 9 listopada. Piekliśmy również chleb oraz tworzyliśmy ludowe ozdoby choinkowe.

Projekt dostarczył nam wiele wzruszeń, wrażeń i radości.

Zrealizowane zadania to:

1. Odśpiewanie hymnu wraz z biciem Rekordu dla Niepodległej 9 listopada o 11:11.

2. Zajęcie otwarte dla rodziców "Piękna Niepodległa" - utrwalenie symboli narodowych, poznanie legend polskich oraz wykonanie kokardy narodowej wraz z rodzicami.

4. Nauka piosenek patriotycznych "Przybyli Ułani", "Szara piechota", "Kocham cię Polsko", "Serce dla Polski", "Jesteśmy Polką i Polakiem"

5. Tańczyliśmy Krakowiaka i Poloneza

6. Wiersze o tematyce patriotycznej: "Znak", "Barwy ojczyste", "Katechizm polskiego dziecka", "Co to jest Polska?"

7. Kącik patriotyczny w każdej sali dla uczczenia setnej rocznicy odzykania niepodległości przez Polskę.

9. Zabawy tradycyjne i ludowe "Gzik", "Ullijanka", "Jawor, jawor", "Miotlarz", "Zasiali górale owies"

12. Serdecznie raz jeszcze pozdrawiamy z Przedszkola nr 39 "Pod Topolami" w Warszawie panią Ludmiłę Fabiszewską :)

13. Wysłanie kartki Bohaterom oraz udzial w akcji "Serce za odwagę".

14. Konkurs plastyczny dla dzieci i rodziców "POLSKA MOJA OJCZYZNA". W konkursie udział wzięło 37 prac, które stworzyły przepiękną wystawę w naszym przedszkolu.

15. Pokaz mody patriotycznej dla dzieci z młodszych grup.

20. Zawody sportowe "Biało-czerwoni".

Serdecznie dziękujemy za cudny projekt i czekamy na więcej.

Z pozdrowieniami,

Przedszkolaki z Tygrysków (4-latki), Żabki (5-latki), Krasnale (5-latki)

nauczyciele: Aleksandra Rutka-Zabłocka, Agnieszka Mieszkowska, Jolanta Kryńska, Beata Nowakowska, Elwira Skólska

Przedszkole nr 39 "Pod Topolami"

ul. Dorycka 1

Piękna Nasza Polska cała

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna nasza Polska cała” jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

od Aleksandra Rutka-Zabłocka

do Aleksandra Rutka-Zabłocka