Sprawozdanie z realizacji projektu

Wpis dodał(a) Emilia Pacak

Przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego przy SP w Rogowicach, w ramach projektu „Piękna nasza Polska cała”, wykonały następujące zadania:

1. Zadanie 1 - Przedszkolaczki nauczyły się i odśpiewały cały Hymn Państwowy wraz z uczniami szkoły, biorąc udział w akcji „Rekord dla Niepodległej”;

2. Zadanie nr 3 - Przedszkolaki wzięły udział w akademii z okazji „100 – lecia Odzyskania Niepodległości”. W trakcie apelu zaśpiewały m.in. utwór „Rodzinny kraj" , wykonując tym samym zadanie nr 4; deklamowały również wiersz patriotyczne (zadanie nr.6), a także wraz z uczniami klasy I zatańczyły poloneza i patriotyczny taniec z szarfami (zadanie nr 5);

3. Zadanie nr 7- wspólnie stworzyliśmy kącik patriotyczny, w którym znalazły się symbole naszego kraju, mapa z zaznaczonymi na niej krajami sąsiadującymi oraz najważniejsze symbole naszego regionu;

4. Zadanie nr 8 – Przedszkolaczki w grupach kolorowały świętokrzyski strój regionalny;

5. Zadanie nr 12 – wysłaliśmy również pocztówkę naszego regionu pani Ludmile. W tym roku również nawiązaliśmy korespondencję z przedszkolami i szkołami krajowymi oraz zagranicznymi, z którymi wymieniliśmy pocztówki. Otrzymane pocztówki skrzętnie umieszczaliśmy na mapie.

6. Zadanie nr13 – wraz za całą szkoła wzięliśmy udział w akcji organizowanej przez BohaterON, w ramach której wysłaliśmy pocztówki uczestnikom Powstania Warszawskiego.

7. Zadanie nr 15- Przedszkolaczki zaprezentowały przed całą szkoła pokaz mody patriotycznej.

8. Zadanie nr18- Przedszkolaki wraz z uczniami klas I- III wzięły udział w rajdzie do Pomnika Pomordowanych w Serbinowie, któy jest jedynym zabytkiem naszej miejscowości

Piękna Nasza Polska cała

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna nasza Polska cała” jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

od Emilia Pacak

do Emilia Pacak