PRZEDSZKOLE NR 3 w KŁODZKU na 100-lecie odzyskania niepodległości

Wpis dodał(a) Maja Zapała-Moczulska

Bardzo się cieszymy, że nasze małe Przedszkole miało przyjemność wzięcia udziału w czymś wielkim. Dziękujemy Organizatorom za wspaniały pomysł, wiele cudownych inspiracji, a przede wszystkim za impuls do budowania w naszych podopiecznych miłości do Polski i wiedzy o naszej historii w tak piękny i przystępny dla dzieci sposób.

W ramach projektu udało nam się zrealizować  14 zadań:

1. Zadanie nr 1 - Nauka i odśpiewanie  4 Hymnu Polski . Wzięliśmy, wspólnie z rodzicami, udział w biciu rekordu 09 listopada o godzinie 11:11
  2. Zadanie 2 – zorganizowanie
  3. Zadanie nr 3 - Apel z okazji 11 listopada Na uroczystość zaprosiliśmy władze miasta, partnerów stale współpracujących z naszym Przedszkolem oraz rodziców, którzy pracują w służbie kraju.
  4. Zadanie nr 4 - Nauka piosenki patriotycznej: „Od morza aż do Tatr”, „Co to jest niepodległość?”, „Jestem Polakiem”, „Polsko, śpiewam dla Ciebie”, „Mój dom”
  5. Zadanie nr 5 - Nauka tańca ludowego. Dzieci z grupy młodszej nauczyły się „Krakowiaczka” , a grupa 5-6 – latków „Poloneza”, które odtańczyły podczas apelu 8 listopada.
  6. Zadanie nr 6 - Nauka wierszy o tematyce patriotycznej. Wszystkie „Motylki” nauczyły się recytować wiersz „Katechizm polskiego dziecka” W. Bełzy , natomiast dzieci z grupy starszej recytowały :  Cz. Janczarski „Piękna jest nasza ziemia”, "Barwy ojczyste"Cz. Janczarski,  "Ojczyzna" W. Domeradzki,, „Znak” M. Łaszczuk, „Polska” autor nieznany, „Co to jest Polska” autor nieznany.
  7. Zadanie nr 7 - Zorganizowanie Kącika „Piękna nasza Polska cała”  w sali przedszkolnej
  8. Zadanie nr 9 - Zabawy ludowe. Przez cały czas trwania projektu przybliżałyśmy dzieciom tradycyjne zabawy „Stary niedźwiedź”,„ Mam chusteczkę harfowaną”,„Ojciec Wirgiliusz”,
  9. Zadanie 12 - „Piękna nasza Polska cała” – wysłanie pocztówki swojej miejscowości
  10. Zadanie nr 13 - „Napisz kartkę Bohaterom” – udział w ogólnopolskiej akcji wysłania kartek
  11. Zadanie nr 14- Konkurs Plastyczny dla dzieci z rodzicami pt. „Moja mała Ojczyzna”.
  12. Zadanie nr 15 - „Dzień Mody Patriotycznej” – zorganizowanie Pokazu Mody Patriotycznej
  13. Zadanie nr 16- „Drzewo Pamięci” – zasadzenie na terenie przedszkola drzewka każdej grupy jako symbolu życia i wolności.
  14. Zadanie nr 17- Konkurs Fotograficzny pt. „To wszystko Polska” – zorganizowanie konkursu dla dzieci z rodzicami

Maja Zapała-Moczulska Przedszkole nr 3 w Kłodzku ul. Warty 6, 57-300 Kłodzko

Piękna Nasza Polska cała

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna nasza Polska cała” jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

od Maja Zapała-Moczulska

do Maja Zapała-Moczulska