Emocje w edukacji – konferencja i warsztaty Sprawdź, kogo zaprosiliśmy!

Akademia Edukacji

Szkolenia na najwyższym poziomie. Rozwijaj się wygodnie online lub stacjonarnie.

O Akademii
Polecamy
Akademia Muzyki i Ruchu
Akredytacja
Akademia Edukacji jest Niepubliczną Placówką Doskonalenia Nauczycieli. 25 czerwca 2024 r. uzyskała przedłużenie akredytacji Małopolskiego Kuratora Oświaty otrzymanej dnia 31 lipca 2019 r. Nr decyzji: NP.5470.4.2024.MD

Sprawozdanie z realizacji projektu „Piękna Nasza Polska Cała"

Wpis dodał(a) Sabina Rabiej ponad 8 lat temu · 343 wyświetleń
Wpis sprawdzony przez moderatora

Sprawozdanie z realizacji projektu „Piękna Nasza Polska Cała" w Publicznym Przedszkolu „Bajlandia” w Krakowie, grupa Krsnoludki.
PROJEKT REALIZOWALIŚMY W ZWIĄZKU Z SETNĄ ROCZNICĄ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ. UCZESTNICZĄC W PROJEKCIE PRZEDSZKOLAKI MIAŁY OKAZJĘ POZNAĆ HISTORIĘ PAŃSTWA POLSKIEGO, JEGO SYMBOLE NARODOWE.
Zrealizowane zadania:
1) „Nauka hymnu" - w ramach tego zadania dzieci zapoznały się z Hymnem Polski, nauczyły się go na pamięć oraz wspólnie odśpiewały z innymi grupami 9 listopada o 11.11. Tym samym wzięliśmy udział w akcji: “Rekord dla Niepodległej”.
2) Nauka piosenki „Piosenka małego Patrioty” -dzieci nauczyły się piosenki, którą zaśpiewały podczas Przeglądu Piosenki Patriotycznej w Przedszkolu.
3) „Nauka tańca ludowego" – w ramach tego zadanie dzieci nauczyły się tańczyć „Poloneza”, który zaprezentowały w ramach PRZEDSTAWIENIA DLA RODZICÓW Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIETA NIEPODLEGŁOŚCI.
4) „Zapoznanie z zabawą ludową" - dzieci zapoznały się z zabawą ludową „Mam chusteczką haftowaną”
5) „Zorganizowanie kącika patriotycznego" - w naszej przedszkolnej sali.
6) „Nauka wiersza o tematyce patriotycznej”- w ramach tego zadania dzieci nauczyły się wiersza
„Co to jest Polska?” - Czesław Janczarskiegp.
7) " Wysłanie pocztówki" - w tym zadaniu wspólnie z dziećmi wypisaliśmy pocztówkę, a następnie wysłaliśmy ją do p. Ludmiły Fabiszewskiej.
8) Według przepisu Babci lub Dziadka” – dekorowanie pierników upieczonych według przepisu Babci.
9) Konkurs Plastyczny dla dzieci z rodzicami pt. ,,Moja mała Ojczyzna”.
10) Apel z okazji 11 listopada- PRZEDSTAWIENIA DLA RODZICÓW Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIETA NIEPODLEGŁOŚCI.
11) Praca plastyczna grupowa „Strój ludowy naszego regionu” – STRÓJ KRAKOWSKI.
12) „Na skrzydłach historii” – wykonanie prezentacji multimedialnej o Krakowie.

Dołączone pliki

Piękna Nasza Polska cała

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna nasza Polska cała” jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100. rocznicę odzyskania niepodległości.


Strona projektu

Zobacz wszystkie wpisy od Sabina Rabiej Wyślij wiadomość do Sabina Rabiej
Strona www dla przedszkola – przykładowy szablon

Strona www dla przedszkola Tylko 259 zł/rok

Gotowa strona, domena i serwer – bez pomocy informatyka. Otrzymujesz wszystko w jednym miejscu:

  • gotową stronę www z profesjonalnym szablonem,
  • prosty panel, który obsłuży każdy nauczyciel,
  • pełne wsparcie techniczne w cenie.

Wyślij wiadomość do Sabina Rabiej

Bądź na bieżąco z najnowszymi treściami

Zapisz się do newslettera i otrzymuj najlepsze materiały prosto na swoją skrzynkę

Zapisz się do newslettera