🍩 Słodkie promocje i prezent – tylko do 15 lutego! Sprawdź

Akademia Edukacji

Szkolenia na najwyższym poziomie. Rozwijaj się wygodnie online lub stacjonarnie.

O Akademii
Polecamy
Szkoleniowa Środa
Akredytacja
Akademia Edukacji jest Niepubliczną Placówką Doskonalenia Nauczycieli. 25 czerwca 2024 r. uzyskała przedłużenie akredytacji Małopolskiego Kuratora Oświaty otrzymanej dnia 31 lipca 2019 r. Nr decyzji: NP.5470.4.2024.MD

Przedszkole Miejskie nr 10 w Bytomiu

Wpis dodał(a) Aleksandra Szymkowska ponad 7 lat temu · 338 wyświetleń
Wpis sprawdzony przez moderatora

4) Nauka piosenki Rodzinny Kraj lub dowolnej piosenki o tematyce patriotycznej (piosenka „Rodzinny kraj” - do darmowego pobrania ze strony Bliżej Przedszkola
Przedszkolaki z naszego przedszkola potrafią zaśpiewać wiele utworów o tematyce patriotycznej. Jedną z ich ulubionych piosenek jest utwór pt. „Co to jest Niepodległość?”. Starszaki nie tylko śpiewają słowa piosenki, ale także rozumieją treść utworu. Dodatkowo znają utwory takie jak: „Jestem Polką i Polakiem”, „Piechota”, „Od morza, aż do Tatr” itp
https://www.youtube.com/watch?v=xnoDch9ennk&feature=youtu.be
5) Nauka tańca ludowego (do wyboru przez nauczyciela).
Przez cały okres projektu dzieci zapoznały się z krokami tańców ludowych. Potrafią zatańczyć „Grozik”, „Trojak” oraz „Poleczkę”. Tuż przed zakończeniem roku szkolnego przewidziana jest Studniówka dla starszaków, gdzie zatańczą „Poloneza”.
6) Nauka wiersza ,,Kto ty jesteś?’’- załączono film.
7) Zorganizowanie Kącika „Piękna nasza Polska cała” - o tematyce folkowej lub patriotycznej w grupie lub w placówce- załączono zdjęcia kącików, gazetek oraz dekoracji o tematyce patriotycznej.

Piękna Nasza Polska cała

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna nasza Polska cała” jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100. rocznicę odzyskania niepodległości.


Strona projektu

Zobacz wszystkie wpisy od Aleksandra Szymkowska Wyślij wiadomość do Aleksandra Szymkowska

bliżej MAX

Nielimitowany dostęp do scenariuszy, filmów i piosenek – wszystko w jednym miejscu! BLIŻEJ MAX to wygodny i korzystny abonament, który łączy wszystkie nasze usługi. Subskrybując, zyskujesz dodatkowo:

  • gotowe plany miesięczne i tygodniowe,
  • atrakcyjne zestawy pomocy dydaktycznych,
  • 10 pobrań, które możesz wykorzystać na dowolne materiały ze strony blizejprzedszkola.pl.

Wyślij wiadomość do Aleksandra Szymkowska

Bądź na bieżąco z najnowszymi treściami

Zapisz się do newslettera i otrzymuj najlepsze materiały prosto na swoją skrzynkę

Zapisz się do newslettera