SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI PROJEKTU PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA 2018

Wpis dodał(a) Sylwia Sawicka-Boroń

ZSP nr 5

Przedszkole nr 3 „Żyrafa”

Ul. Kazimierza Wielkiego 38

32-620 Brzeszcze

e-mail: p3@brzeszcze.edu.pl

Koordynator projektu w przedszkolu: Sylwia Sawicka-Boroń

Nauczyciele: Anna Kozłowska, Renata Machajska, Anna Filapek, Aneta Moskwa, Kornelia Biernacka, Bożena Pieczka, Magdalena Duda, Marzena Kosna.

SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI  PROJEKTU EDUKACYJNEGO

„Piękna Nasza Polska Cała”

01.09-31.12.2018r.

Nasze przedszkole zrealizowało trzynaście zadań projektowych:

1. Zadanie nr 1. Nauka Hymnu Polski – Mazurka Dąbrowskiego. Biliśmy rekord dla Niepodległej 9 listopada g.11.11.
  2. Zadanie nr 3. Inscenizacja z okazji 11 listopada pt. „Wędrówki Pyzy po Polsce”. Teatrzyk interaktywny z udziałem nauczycieli i wszystkich grup przedszkolnych, zainspirowany scenariuszem Pani Doroty Kluski.
  3. Zadanie nr 4. Nauka piosenki o tematyce patriotycznej  pt. „Symbole narodowe”, „ Co to jest niepodległość?”, „Jesteśmy Polką i Polakiem”.
  4. Zadanie nr 5. Nauka tańca ludowego „Krakowiak”.
  5. Zadanie nr 6. Nauka wiersza o tematyce patriotycznej.  Czesław Janczarski „Barwy Ojczyste” , Ryszard Przymus „Polska”, wiersze Pani Agaty Dziechciarczyk.
  6. Zadanie nr 7. Zorganizowanie Kącika „Piękna nasza Polska cała” o tematyce patriotycznej w placówce.
  7. Zadanie nr 9. Zabawa ludowa: „Ojciec Wirgiliusz”, „Mam chusteczkę haftowaną”, „Moja Ulijanko”, „Kółko graniaste” i inne.
  8. Zadanie nr 10. „Według przepisu Babci lub Dziadka” – wykonanie z dziećmi  świątecznych pierniczków wg przepisu babci Bożeny. Degustacja :)
  9. Zadanie nr 12. „Piękna nasza Polska cała” – wysłanie pocztówki swojej miejscowości do organizatorki projektu Pani Ludmiły Fabiszewskiej. Brzeszcze pozdrawiają!
  10. Zadanie nr 14. Konkurs Plastyczny dla dzieci z rodzicami pt. „Moja mała Ojczyzna”.
  11. Zadanie nr 15. „Drzewo Pamięci” – zasadzenie drzewka jako symbolu życia i wolności w ogrodzie przedszkolnym.
  12. Zadanie nr 17. Wystawa Fotograficzna pt. „To wszystko Polska”.

13.Zadanie nr 20. Zawody sportowe pt. „Biało-czerwoni” zorganizowane dla grup starszaków.

Udział w projekcie zmobilizował nas do podjęcia wielu ciekawych i różnorodnych aktywności, których efekty przyniosły nauczycielom ogromną satysfakcję, a dzieciom radość. Zaangażowanie wielu osób sprawiło, że zadania wykonane były starannie, w sposób przemyślany i atrakcyjny dla przedszkolaków, na długo pozostając w  pamięci. Poza walorami edukacyjnymi dla dzieci, udział w projekcie podniósł jakość pracy naszego przedszkola, wzbudził zainteresowanie rodziców, a także dał możliwość integracji całego środowiska.

Cieszymy się, że w tak wyjątkowy sposób mogliśmy świętować 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, doświadczać, przeżywać oraz kształtować tożsamość narodową dzieci i BYĆ RAZEM.

Dziękujemy.

Piękna Nasza Polska cała

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna nasza Polska cała” jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

od Sylwia Sawicka-Boroń

do Sylwia Sawicka-Boroń