Sprawozdanie z Międzynarodowego Projektu "Piękna nasza..." Bierkowo

Wpis dodał(a) Katarzyna Walicha

Sprawozdanie z realizacji Międzynarodowego Projektu „Piękna nasza Polska cała”.

W realizację Międzynarodowego Projektu „Piękna nasza Polska cała” zaangażowały się wszystkie przedszkolaki uczęszczające do punktu przedszkolnego i oddziału przedszkolnego ( 42 osoby) Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Bierkowie. Koordynatorkami projektu były nauczycielki przedszkola mgr Małgorzata Chojnacka i mgr Katarzyna Walicha.

Harmonogram wykonywania poszczególnych zadań wyglądał następująco:

27 września 2018 r. dzieci z punktu przedszkolnego zrealizowały zadanie „Napisz kartkę Bohaterom” (zadanie 13).

10 października 2018 r. w naszym przedszkolu odbył się  „Dzień Mody Patriotycznej” (zadanie 15). Każde dziecko z przedszkola przebrało się według własnego pomysłu.

5 listopada 2018 r. wszystkie przedszkolaki zasadziły na terenie szkoły „Drzewo Pamięci” (zadanie 16). Był to dąb ofiarowany przez miejscowego leśniczego.

8 listopada 2018 r. dzieci z punktu przedszkolnego wraz z wychowawcą stworzyły Kącik o tematyce patriotycznej „Piękna nasza Polska cała”(zadanie 7).

9 listopada 2018 r. o godzinie 11.11 wszystkie przedszkolaki i uczniowie SP w Bierkowie odśpiewali hymn Polski (zadanie 1). Tym samym wzięliśmy udział w biciu rekordu.

9 listopada 2018 r. tuż po odśpiewaniu hymnu nastąpiło rozstrzygnięcie przedszkolnego konkursu plastycznego „MOJA MAŁA OJCZYZNA” (zadanie 14). Zwycięzcami  zostały dzieci wraz z rodzicami z obu grup przedszkolnych.

9 listopada 2018 r. dzieci z „zerówki” zaprezentowały wiersz pt. ”Powiewa flaga” Cz. Janczarskiego i zaśpiewały pieśń „Przybyli ułani pod okienko”. Tym samym dzieci wykonały zadanie 4 i 6.

14 grudnia 2018 r.  młodsze przedszkolaki przygotowały kartkę i zrealizowały zadanie 12 „Piękna nasza Polska cała”.

17.12.2018 r. dzieci z punktu przedszkolnego zatańczyły taniec grozik. W ten sposób wykonały zadanie 5. Tego samego dnia wszystkie dzieci obecne w przedszkolu bawiły się w zabawę ludową „Jawor” (wykonały zadanie 9).

17.12.2018 r. Ostatnim zadaniem wykonanym przez starszą grupę przedszkolną było wykonanie wspólnie z nauczycielem prezentacji o Bierkowie i okolicy. Realizacja zadania 11 „Na skrzydłach historii” pozwoliła przedszkolakom wiele dowiedzieć się o naszym regionie.

Piękna Nasza Polska cała

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna nasza Polska cała” jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

od Katarzyna Walicha

do Katarzyna Walicha