SPRAWOZDANIE Z PROJEKTU -PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA-MP NR 20 ZIELONA GÓRA

Wpis dodał(a) anna mydlarska

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 2018/2019 całe przedszkole przystąpiło do realizacji Międzynarodowego Projektu „Piękna nasza Polska cała” w ramach którego zostały wykonane następujące zadania:

1. Wszystkie 5 grup nauczyły się 4 zwrotek Hymnu Państwowego Polski i odśpiewały go 9 listopada 2018 r. przystępując w ten sposób do ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej”.
  2. Grupa” Zajączki” przygotowała uroczysty apel z okazji 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości ,na który zaprosiła wszystkie grupy przedszkolne oraz rodziców.
  3. Grupy „Jeżyki”, „Zajączki”, „Sówki” i „Pszczółki”  nauczyły się piosenek o tematyce patriotycznej m.in.: „Jesteśmy Polką i Polakiem”, „Przybyli ułani pod okienko”, „Rodzinny kraj”, „Płynie wisła płynie”, Krakowiaczek jeden”.
  4. Potrafimy zatańczyć tańce ludowe: „Misie”3 – latki – Krakowiaka, „Jeżyki” 4 – latki- Krakowiaka , „Pszczółki”4, 5, 6 – latki – Zasiali górale, Poloneza„ Zajączki” 5-latki – Poloneza , Krakowiaka , „Sówki” 6 – latki -Poloneza , Krakowiaka, Kujawiaka
  5. Został zorganizowany Konkurs Recytatorski , w którym wystąpiło 25 przedszkolaków ze wszystkich grup oraz personel przedszkola. Wszystkie przedszkolaki znają wiersz W. Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”, oraz  „Powiewa flaga” a także inne – o charakterze patriotycznym.
  6. Zorganizowaliśmy w naszych  salach kąciki patriotyczne. Upiększaliśmy je systematycznie naszymi „patriotycznymi” pracami plastycznymi.
  7. Wszystkie grupy przedszkolne znają zabawy ludowe m.in. –Grozik, Mój koniczek, Jawor, jawor, jaworowi ludzie!, Gąski, gąski do domu!, Kokoszka jagiełki warzyła…,           Ojciec Wergiliusz, Lata ptaszek po ulicy.
  8. Grupy „Pszczółek” i „Sówek” odbyły  wycieczkę po Zielonej Górze przybliżając najmłodszym zabytki, kulturę i tradycję małej ojczyzny.
  9. Podczas apelu została przedstawiona  prezentacja multimedialna , w której została przybliżona dzieciom historia Polski.
  10. Wysłaliśmy na wskazany adres specjalnie przygotowaną przez grupę „Jeżyki” pocztówkę naszej miejscowości .
  11. Został zorganizowany Konkurs Plastyczny  dla wszystkich grup przedszkolnych „Moja mała ojczyzna”.
  12. Obchodziliśmy w przedszkolu „Dzień Mody Patriotycznej”
  13. . Został zorganizowany Konkurs Fotograficzny –To wszystko polska –dla dzieci i rodziców
  14. W grupie „Sówek” odbył się turniej wiedzy patriotycznej pt. -Kocham cię ,Polsko
  15. W grupie „Sówek” i „Zajączków” odbyły się zawody sportowe  „Biało – czerwoni”.
  16. Ponadto została zorganizowana BIESIADA PATRIOTYCZNA POD TOPOLĄ,       na którą zostały zaproszone przedszkola z terenu Zielonej Góry.

Wychowawczynie grup przedszkolnych:

Koordynator-Anna Mydlarska,

Grupa MISIE -Alicja Malon,

Grupa PSZCZÓŁKI- Renata Dudziak ,Małgorzata Maslańczyk -Lorenz

Grupa JEŻYKI- Dorota Saczków, Małgorzata Piotrowska

Grupa ZAJĄCZKI- Jolanta Zielińska, Katarzyna Hajdasz

Grupa SÓWKI- Anna Mydlarska ,Daria Szydłowska

Piękna Nasza Polska cała

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna nasza Polska cała” jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

od anna mydlarska

do anna mydlarska