Sprawozdanie z projektu "Piękna Nasza Polska Cała" - Przedszkole w Miliku

Wpis dodał(a) Beata Lis

Przedszkole w Miliku, w województwie małopolskim, we wrześniu 2018 roku przystąpliło do realizacji projektu "Piękna Nasza Polska Cała". W ramach programu zrealizowaliśmy 15zadań.

1. Zadanie nr 1.

Dzieci nauczyły się Hymnu Narodowego i 9 listopada o godzinie 11.11, wspólnie odśpiewaliśmy 4 zwrotki.

Zadanie nr 3.

Uroczystość z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Scenariusz

•  Rozpoczęcie uroczystości przez Panią Dyrektor.
  •  Taniec Polonez w wykonaniu grupy Smerfów.
  •  Inscenizacja ruchowa przy piosence "Dzień dobry Biały Ptaku.
  •  Wiersz Katechizm polskiego dziecka" W. Bełza
  •  Piosenka Polsko śpiewam dla Ciebie.." Monika Kluza
  •  Inscenizacja "Wędrówki Małej Pyzy" - wg Dorcik i Moncik.
  •  Wiersz "Moja mała Ojczyzna"J. Białobrzeska
  •  Piosenka "Rodzinny kraj".

Zadanie nr4

Nauczyły się piosenek o tematyce patriotycznej min "Rodzinny kraj", "Płynie Wisła", "Rozkwitały pąki białych róż",  które wykonały podczas przeglądu piosenki patriotycznej pod hasłem "Śpiewamy dla Niepodległej"

Zadanie nr 5

Nauczy się trzech tańców: poloneza, krakowiaka i Trojaka.

Zadanie nr 6

Nauczyły się wiersza "Katechizm polskiego dziecka" W.Bełzy oraz "Moja mała Ojczyzna" J. Białobrzeskiej

Zadanie nr 7

W grupie Smerfów został zorganizowany "Kącik patriotyczny".

Zadanie nr 9

Poznały zabawy ludowe min "Poszło dziewcze po zielę", "Jawor, Jawor.."

Zadanie nr 10 Według przepisu Babci lub Dziadka

Wspólnie z Babcią Stasią wykonały "Proziaki" - placki, tradycyjnie pieczone w naszym regionie.

PRZEPIS NA PROZIAKI:

• 1 szklanka kefiru
  • 1łyżeczka cukru
  • 1 łyżeczka sody
  • 1 jajko
  • około 500gram mąki

Sposób wykonania:

Do miski  wlać kefir dodać jajko, sól, cukier, sodę, wymieszać, dodać tyle mąki, aby wyrobić gładkie elastyczne ciasto. Wykrawać krążki o grubości około 1,5 cm. Piec na suchej patelni około 4 minuty z każdej strony. Podawać ze świeżym masełkiem lub masłem ziołowym. Smacznego!

Wysłały pocztówkę z naszej miejscowości do Pani Ludmiły.

Wysłały kartkę Bohaterom

W przedszkolu został zorganizowany Dzień Mody Patriotycznej

Na terenie przedszkola posadziliśmy Drzewo Pamięci. U nas jest to jarzębina.

Zadanie 18 "Szlakiem historii"

Wycieczka do Muzeum Państwa Muszyńskiego, poznanie historii naszego regionu oraz do Domu Dawnego Rzemiosła i udział w warsztatach garncarskich.

Turniej wiedzy patriotycznej pt. "Kocham cię Pollsko"

Zadanie 20 Zawody sportowe pt. ''Biało- czerwoni"

Piękna Nasza Polska cała

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna nasza Polska cała” jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

od Beata Lis

do Beata Lis