Sprawozdanie "Piękna nasza Polska cała"

Wpis dodał(a) Anna Babiuch

Sprawozdanie z realizacji międzynarodowego projektu "Piękna nasza Polska cała" , który realizowała cała nasza społeczność przedszkolna.
Przedszkole nr 18 w Mysłowicach

PRZEDSZKOLE NR 18
W MYSŁOWICACH
ul. Pocztowa 20
41-400 Mysłowice

Adres e-mail:
przedszkole18myslowice@gmail.com

Sprawozdanie
 z Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego

„Piękna Nasza Polska Cała”

Nauczyciele realizujący projekt ze swoimi grupami
w Przedszkolu nr 18:

Anna Babiuch
Magdalena Lukasek
Katarzyna Marian
Katarzyna Walasek
Joanna Jankowska
Ewelina Leśniak
Sandra Haranek
Aleksandra Stolorz
Janina Kudra

1. Zadanie 1
Dzieci z wszystkich grup przedszkolnych (Wiewiórki, Żabki, Krasnalki, Biedronki, Motylki i Skrzaty) z Przedszkola nr 18 w Mysłowicach osłuchały się zaśpiewały 4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego, biorąc przy okazji udział ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w jak największej (9.11.2018)

2. Zadanie 3
Dnia 8.11.2018 odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości, na której najstarsza grupa „Biedronek” zaprezentowała inscenizację, a pozostałe grupy przedszkolne zatańczyły tańce regionalne. Na uroczystości byli obecni rodzice oraz zaproszeni goście – scenariusz uroczystości w załączniku i udostępniony na stronie fb projektu.

3) Zadanie 4
Dzieci z grupy „Żabki” nauczyły się i zaśpiewały pieśń patriotyczną „Przybyli ułani pod okienko”, dzieci z grupy „Biedronki” nauczyły się
 i zaśpiewały piosenkę „Od morza aż do Tatr” Moniki Kluzy.

4) Zadanie 5
Dzieci nauczyły się i pięknie zatańczyły tańce ludowe:
 „Moja Maryneczka” – grupa „Krasnalki”,
„Koziorajka” – grupa „Wiewiórki”
„Trojak” – grupa „Skrzaty”
„Grozik” – wszystkie grupy przedszkolne.

5) Zadanie 6
Dzieci z wszystkich grup przedszkolnych nauczyły się wiersza  Władysława Bełzy ”Katechizm Polskiego dziecka” oraz „Barwy ojczyste” Czesława Janczarskiego.

6) Zadanie 7
W salach wszystkich grup przedszkolnych zostały stworzone kąciki patriotyczne lub gazetki - zdjęcia

7) Zadanie 9
Dzieci zapoznały się z zabawą ludową „Miotlarz“ oraz „Mam chusteczkę haftowaną”.

8) Zadanie 10
Według przepisu Babci lub Dziadka grupa „Żabek” robiła zimowe zapasy na zimę i zaprawiały kompoty z jabłek wg przepisu Babci od Nikolki – Babci Jadzi – przepis udostępniony na stronie fb projektu i załączony do sprawozdania.

9) Zadanie 11
„Na skrzydłach historii” – prezentacja na temat walorów naszego miasta – Mysłowice ( zabytki, ciekawe miejsca, historia) – prezentacja opublikowana na stronie fb projektu „Piękna nasza Polska cała”

10) Zadanie 12
Wysłanie pocztówki z naszego miasta Mysłowice do Pani Ludmiły Fabiszewskiej na wskazany w regulaminie adres.

11) Zadanie 14
Organizacja i przeprowadzenie rodzinnego konkursu plastycznego „ Moja mała Ojczyzna” – zdjęcia.

Dziękujemy za możliwość udziału w tak pięknym i wartościowym projkecie. To był dla nas zaszczyt!

Załoga i przedskolaki z Przedszkola nr 18 w Mysłowicach

Piękna Nasza Polska cała

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna nasza Polska cała” jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

od Anna Babiuch

do Anna Babiuch