Sprawozdanie z realizacji projektu Piękna Nasza Polska Cała

Wpis dodał(a) Karolina Wysota

Sprawozdanie z realizacji Międzynarodowego Projektu „3 września 2018 roku – Piękna nasza Polska cała”

Przedszkole nr. 2 w Wołominie ul Polna 32 zrealizowało następujące zadania z projektu.

1. Nauka Hymnu Polski – Mazurka Dąbrowskiego – wszystkie grupy przyłączyły się do tego zadania, starszaki wzięły udział

w biciu rekordu Polski w odśpiewaniu Hymnu.

1. Apel z okazji 11 listopada – grupy 6-latków przygotowały apel podczas którego został odśpiewany Hymn, recytowane były wiersze o tematyce patriotycznej, a także śpiewaliśmy piosenki patriotyczne tj. Jesteśmy Polką i Polakiem, My Pierwsza Brygada.
  2. Nauczyliśmy się pieśni patriotycznej My Pierwsza Brygada oraz Jesteśmy Polką i Polakiem.
  3. Dzieci nauczyły się tańca ludowego „Szot” oraz „Poloneza” którego zaprezentowały podczas uroczystości organizowanej przez Miasto Wołomin.
  4. „Kto Ty jesteś?” – nauka wiersza Bełzy
  5. Dzieci zapoznały się z zabawą ludową „ Grozik”
  6. Według przepisu Babci lub Dziadka – wykonaliśmy chlebki, które smakowały wszystkim dzieciom w grupie Żabki.
  7. „Piękna nasza Polska cała” – wysłanie pocztówki do Pani Ludmiły.
  8. Napisz kartkę Bohaterom – wysłanie kartki w ramach realizacji ogólnopolskiej akcji.
  9. „Moja mała Ojczyzna” zorganizowanie konkursu plastycznego którego wyniki zostały ogłoszone po uroczystości dnia 11 listopada.
  10. „Dzień mody Patriotycznej” – został zorganizowany w dniu patrona naszej Pyzy Wędrowniczki.
  11. „Szlakiem historii”- zorganizowana została wycieczka do Pałacu w Wilanowie podczas której dzieci oglądały piękne komnaty, dowiedziały się o życiu Króla Jana III Sobieskiego       i jego rodziny.
  12. Turniej wiedzy patriotycznej został przeprowadzony w trzech grupach. Dzieci wykazały się ogromną wiedzą dotyczącą kraju.
  13. „Biało- czerwoni” – turniej sportowy zorganizowany z okazji dnia przedszkolaka. Cała społeczność przedszkolna wzięła udział w realizacji tego zadania.

Koordynator projektu: Karolina Wysota

Placówka: Przedszkole nr,2 w Wołominie im Pyzy Wędrowniczki

Adres: Polna 32 05-200 Wołomin

Piękna Nasza Polska cała

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna nasza Polska cała” jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

od Karolina Wysota

do Karolina Wysota