Sprawozdanie "Piękna Nasza Polska cała"

Wpis dodał(a) Milena Chabera

W roku szkolnym 2018/2019 Oddział Prrzedszkolny w Szkole Podstawowej im. Noblistów Polskich w Siemyślu, wzięło udział w międzynarodowym projekcie pt. „Piękna nasza Polska cała”.

Udział  projekcie dotyczył 100Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Przedszkolaki wraz z Paniami wykonały następujące zadania:

Zadanie 1.

Wszystkie dzieci z przedszkola nauczyły się Hymnu Polski, który mogliśmy zaprezentować na uroczystym apelu.

Zadanie 3.

Przedszkolaki waz z Paniami przygotowały apel z okazji 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, gdzie prezentowały swoje zdolności artystyczne.

Zadanie 4.

Każda grupa przedszkolna nauczyła się piosenki o charakterze patriotycznym. Były to następujące utwory: "Płynie Wisła płynie", "Symbole Narodowe", " Od morza aż do tatr"

Zadanie 5.

Każda z grup nauczyła się tańca ludowego:
"Grozik", "Krakowiak", "Trojak", "Maryneczka"

Zadanie 6.

Wszystkie dzieci nauczyły się wiersza "Katechizm małego Polaka"

Zadanie 7.

W każdej sali przedszkolnej można było oglądać pieknie przygotowane kąciki o tematyce patriotycznej

Zadanie 9.

W ramach zajęć z rytmiki dzieci poznały zabawy luudowe m.in. "owczareczek", "uciekaj myszko do dziury", :nie chcę cię znać"

Zadanie 12

Dzieci wysłały kartkę swojej miejscowości - Siemyśl, pod wskazany adres w regulaminie projektu

Zadanie 13

Wysyłaliśmy kartki do Bohaterów Powstania warszawskiego, aby uhonorować  i upamiętnić ich bohaterstwo.

Zadanie 14

Został zorganizowany konkurs dla dzieci i ich rodziców pt. "Moja mała Ojczyzna". Dzieci otrzymały za udział w konkursie nagrody i pamiątkowy dyplom.

Zadanie 15

Podczas uroczystego apelu z okazjii 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości dzieci prezentowały piękne stroje w barwach narodowych.

Udział w tym projekcie wzmocnił w naszych przedszkolakach poczucie radości i dumy z bycia Polakiem .

Piękna Nasza Polska cała

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna nasza Polska cała” jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

od Milena Chabera

do Milena Chabera