Sprawozdanie z Projektu PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA-TOPORZYSKO

Wpis dodał(a) Justyna Urban

SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI ZADAŃ MIĘDZYNARODOWEGO PROJEKTU EDUKACYJNEGO PT. PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W TOPORZYSKU

Nasza szkoła w okresie od września do grudnia 2018 roku realizowała zadania projektowe. Spośród dwudziestu wybraliśmy 14 (projekt przewidywał realizację minimum 11zadań). Czynny udział w ich realizacji brały głównie dzieci z klas I-III i oddziału przedszkolnego, jednak niektóre zadania realizowane były także przez starszych uczniów.

Wykonane zadania:

zadanie pierwsze: HYMN

Najpierw cały czterozwrotkowy hymn odśpiewały na ślubowaniu dzieci z klasy I wraz z rodzicami, którzy zostali włączeni w realizację tego zadania. Następnie, cała szkoła uczesticzyła w  biciu rekordu w śpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego 09.11.2018 roku o godzinie 11:11. Relacja z tego zadania została przedstawiona na stronie grupy "Piękna nasza..."

zadanie trzecie: APEL

To zadanie pięknie wykonały dzieci ze starszych klas. Teatr cieni wywołał powszechny zachwyt! Krótkie fragmenty video oraz fotorelacja również znalazły się na grupie.

zadanie czwarte: PIOSENKI PATRIOTYCZNE

W ubiegłym roku przygotowywaliśmy koncert pieśni patriotycznych, więc  w tym roku uzupełnialiśmy tylko nasz repertuar. Płynie Wisła..., Lajkonik...Krakowiaczek jeden...Rozkwitały paki białych róż...

zadanie piąte: TANIEC LUDOWY

Taniec ludowy do piosenki "Krakowiaczek jeden"; "Polonez" w wykonaniu grupy 6latków; elementy "Poleczki".

zadanie 6: WIERSZ PATRIOTYCZNY

Marcel Czarny i Julia Michalak zaprezentowali wiersze napisane przez p. Justynę Urban na gminnym konkursie recytatorskim. Tytuły wierszy to "Chociaż mam dopiero..." i "Światowo górolecka". Relacja z zadania również znalazła się na stronie.

Zadanie siódme: KĄCIK PATRIOTYCZNY

Kącików patriotycznych było w tym roku w naszej szkole bardzo wiele:) Te, przygotowanie przez najmłodszych uczniów naszej szkoły zostały zaprezentowanie na grupie.

Zadanie ósme: STRÓJ LUDOWY

Zadanie zostało wykonane w opcji góralskiej i krakowskiej. Fotorelacja zamieszczona została na grupie.

Zadanie dziewiąte: ZABAWA LUDOWA

Zabawy ludowe to stały element zabawy w oddziale przedszkolnym, Tym roku postawiliśmy na: "Poszło dziewcze po ziele"; "W poniedziałak rano..."; "Jawor, jawor"; "Chusteczka"; Ciuciubabka".

zadanie 10: WG PRZEPISU BABCI I DZIADKA

Warsztaty kulinarne w oddziale przedszkolnym- pierniczki. Ze względu na możliwości w tym roku dzieci dekorowały gotowe pierniki przyniesione przez rodziców.

zadanie 11: NA SKRZYDŁACH HISTORII

Prezentacja multimedialna pt TOPORZYSKO została umieszczona na grupie.

zadania 12. POCZTÓWKA

Dzieci z klasy pierwszej wysłały pocztówkę do Organizatora, dołączając także nasze autorskie kartki świąteczne,

zadania 13: NAPISZ KARTKĘ BOHATEROM

W tej akcji brała udział cała nasza szkoła. Wysłaliśmy gotowe kartki z fundacji a także takie, które przygotowaliśmy samodzielnie.

zadanie 14: KONKURS

Zorganizowaliśmy Gminny konkurs plastyczny pt: Gmina Jordanów-ciekawe miejsce na ziemi.

Myślę, że warto  w tym miejscu wspomnieć jeszcze o naszym Ogólnopolskim Projekcie "100 wyjątkowych miejsc Niepodległej" i naszym przewodniku turystycznym po Polsce z ilustracjami dzieci. Relacja z tego zadania również znalazła się na grupie.

zadanie 15: DZIEŃ MODY PATRIOTYCZNEJ

To zadanie przyniosło dzieciom mnóstwo frajdy. Byli piłkarze, górale, krakowiacy, itp. Biało-czerwono i bardzo pozytywnie.

Zadanie 20: ZAWODY

Zadanie to wykonała klasa I. Tor przeszkód na czas, a po drodze pytania sprawdzające nt Polski i polskiego hymnu.

Nauczyciele biorący czynny udział w realizacji zadań: Justyna Urban, Bogumiła Kachel, Iwona Giza, Grażyna Rapacz.

Adres placówki: Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego Toporzysko 166

telefon. 18 2873318      e-mail. zs.toporzysko@gmail.com

Piękna Nasza Polska cała

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna nasza Polska cała” jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

od Justyna Urban

do Justyna Urban