Przedszkole nr 1 Bajkowy Świat we Wronkach sprawozdanie

Wpis dodał(a) Edyta Fiedler

Dołączone pliki:

Przedszkole nr 1 „Bajkowy Świat” we Wronkach w pierwszej połowie roku szkolnego 2018/2019 przystąpiło do projektu, w którym nasza placówka wykonała 18 zadań.

Realizacja poszczególnych zadań

Zadanie 13

25 września 2018 dzieci z „Krainy Pszczółki Mai” wysłały kartki do bohaterów powstania warszawskiego z podziękowaniem za odwagę i walkę o wolną Polskę!

Zadanie 12

27 września 2018 dzieci z „Krainy Podróżników” wraz z paniami wysłały pocztówkę z Wronek do Pani Ludmiły Fabiszewskiej – autorki projektu.

Zadanie 10

8 października 2018 dzieci z „Krainy Podróżników” podczas wycieczki do Jasionny  wykonały potrawę „Według przepisu Babci lub Dziadka” . Grupa przygotowała nasz regionalny „gzik”, który zjadła z „pyrami” przygotowanymi w ognisku.

Składniki

- ziemniaki: 4 sztuki
- twaróg: 200 gramów
- śmietana kwaśna: 0.5 szklanki
- szczypiorek: 0.5 pęczka
- pietruszka: 0.25 pęczka
- cebula: 1 sztuka
- sól, pieprz do smaku: 1 szczypta

Sposób przygotowania przepisu:

1. Ser wymieszać z poszatkowaną cebulą, szczypiorkiem, dodać śmietanę, doprawić do smaku solą i pieprzem. Całość dokładnie wymieszać.
Według uznania można dodać do wersji podstawowej np.: pokrojoną rzodkiewkę, koperek, czosnek, rzeżuchę lub ugotowane jajko.
Polecam zrobić w kilku wariantach i zdecydować która najbardziej nam smakuje.
Podawać z lekko ugotowanymi, a następnie zapieczonymi ziemniakami.

Zadanie 16

10 października 2018 r. zasadziliśmy „ Drzewo Pamięci”. Nasze drzewo nosi imię Jana Rzepy, w ten sposób chcieliśmy upamiętnić naszego lokalnego powstańca. Inicjatorem zadania była Kraina Podróżników. Udział wzięły grupy biorące udział w projekcie.

Zadanie 2

17 października 2018 „Kraina Pszczółki Mai” wykonała kolejne zadanie. Były to zajęcia otwarte, na których Rodzice mieli okazję przyjrzeć się temu jak funkcjonuje dziecko w grupie przedszkolnej.  Tematem zajęć były Symbole Narodowe a główny celem kształtowanie postawy patriotycznej oraz budzenie szacunku i przywiązania do symboli narodowych.

Zadanie 7

29 października 2018 "Kraina Pszczółki Mai" zorganizowała kącik o tematyce patriotycznej w holu przedszkolnym.

Zadanie 15

30 października 2018 został zorganizowany „Pokaz Mody Patriotycznej” przez Panie z „Krainy Podróżników”. Udział w pokazie wzięły wszystkie dzieci z naszego  przedszkola. Każde przebrane dziecko mogło zaprezentować swój strój o otrzymać gromkie brawa.

Zadanie 8

Do 5 listopada 2018  każda grupa wykonała wspólną pracę pt. „Strój ludowy naszego regionu” w formacie A1, dowolnie wybraną techniką.

Zadanie 14

9 listopada 2018 odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla dzieci, które  z rodzicami dowolną techniką wykonały pracę pt. „ Moja mała Ojczyzna”.

Udział wzięło 14 uczestników, wszyscy otrzymali dyplomy i drobne upominki.

Zadanie 17

9 listopada 2018 rozstrzygnięty został konkurs fotograficzny. Do udziału zachęcano  dzieci i  Rodziców z naszej placówki. Temat zdjęć „To wszystko Polska” miał pokazać wyjątkowość naszego regionu i kraju.

Udział wzięło 21 uczestników, wszyscy otrzymali dyplomy i drobne upominki;

Zadanie 1

9 listopada 2018 zrealizowaliśmy kolejny punkt. Celem zadania była nauka i odśpiewanie 4-zwrotkowego Hymnu Polski – Mazurka Dąbrowskiego. Zadanie to wykonało całe Przedszkole śpiewając Hymn przed budynkiem przedszkola, dokładnie o godz.11.11 biorąc jednocześnie udział w Rekordzie dla Niepodległej.

Zadanie 3, 6

9 listopada 2018 odbyła się inscenizacja z okazji 11 listopada - Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dzieci z Krainy Myszki Miki przedstawiły pantonimę obrazującą  historię Rzeczpospolitej oraz wiersze o tematyce patriotycznej.

Zadanie 4

9 listopada 2018 podczas apelu „Kraina Myszki Miki” zrealizowała kolejny punkt tzn. odśpiewanie piosenki o tematyce patriotycznej.

Zadnie 5

9 listopada 2018 podczas apelu „Kraina Leśnych Ludków” zatańczyła polski taniec narodowy - krakowiaka.

Zadanie 20

16 listopada 2018 odbyły się zawody sportowe pt. „Biało-czerwoni” .Zawody przeprowadził dla dzieci tata Ignacego, który jest żołnierzem. Opowiedział również o swojej pracy, hobby i przeprowadził obiecaną dzieciom musztrę.

Zadanie 9

27 listopada dzieci podczas Pasowania na przedszkolaka wykonały zabawę ludową pt. „Nie chcę Cię znać”.

Zadanie 19

29 listopada 2018  „Kraina Pszczółki Mai” wzięła udział turnieju wiedzy patriotycznej pt. „Kocham Cię Polsko”. Była świetna zabawa.

Piękna Nasza Polska cała

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna nasza Polska cała” jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

od Edyta Fiedler

do Edyta Fiedler