Sprawozdanie z realizacji projektu: " Piękna nasza Polska cała"

Wpis dodał(a) Iwona Kowrach

Listopad i grudzień obfitowały w naszym przedszkolu w działania związane z Polską, patriotyzmem oraz niepodległością. W ramach realizacji projektu dzieci z gr.II uczestniczyły w wielu sytuacjach zadaniowych. W zwiazku z tym udało nam się zrealizować następujące zadania:

1. Podczas Ogólnoprzedszkolnej Uroczystości Patriotycznej dzieci zaśpiewały Hymn Polski- Mazurek Dąbrowskiego.

3. W ramach Święta 11 Listopada przedszkolaki wykonały instrumentację utworu: " Krakowiaczek Jeden" oraz zaśpiewały Pieśń Patriotyczną: " Płynie Wisła, płynie".

4. Podczas zajęć  umuzykalniający nauczyły się piosenki: " Rodzinny Kraj" oraz wykorzystywały ją do zabaw muzyczno- ruchowych i instrumentacji.

5. Nauczyły się tańca ludowego: " Krakowiak" a także uczestniczyły w organizowanym w mieście: " Polonezu na 100 par".

6. W toku realizowanych sytuacji edukacyjnych nauczyły się następujących wierszy o tematyce patriotycznej: " Co to jest Polska?" Czesława Janczarskiego, " Kto ty jesteś?Polak mały!" Władysława Bełzy, " Twój dom" Wandy Chotomskiej.

7. W sali grupy II zorganizowany został kącik: " Piękna nasza Polska cała" ukazujący zalety naszego kraju, symbole narodowe, sztuke ludową.

9. Dzieci z wielką radością uczestniczyły w poznanych zabawach ludowych: " Jaworowi ludzie", "Gąski, gąski do domu",         " Babciu na czym stoicie?", " Uli, Uli, Janko", " Mam chusteczkę haftowana".

12. Przedszkolaki udały się na pocztę i wysłały widokówkę z Legnicy, aby w ten sposób dołączyć do wielkiej mapy Polski.

14. Wykonały w domu prace plastyczne w ramch konkursu grupowego: " Moja mała Ojczyzna".

15. W grudniu odbył się: " Pokaz Mody Patriotycznej". Uczestnicy wystąpili w strojach ludowych, militarnych, eleganckich, sportowych- wszystkich związanych z naszym krajem i jego barwami narodowymi.

19. Podczas turnieju wiedzy patriotycznej; " Kocham cię, Polsko" dzieci wykazały się wiadomościami na temat kraju ojczystego.

20. Zawody sportowe pt.: " Biało-czerwoni" wyzwoliły wiele radości z wykonywanych ćwiczeń a zorganizowany w przedszkolu " Bieg dla Niepodległej" był uzupełnieniem sportowych zmagań małych patriotów.

Piękna Nasza Polska cała

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna nasza Polska cała” jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

od Iwona Kowrach

do Iwona Kowrach